Всередині серпня окупанти в судовому порядку призначили Умерову примусову психіатричну експертизу, а нещодавно насильно перевели у психлікарню.

Там стан здоров’я затриманого значно погіршився – він хворіє на діабет та переніс операцію на серці. Напередодні Умеров знепритомнів.

При діабеті потрібна спеціальна дієта, а там немає можливості нормально харчуватися. Він їсть тільки два рази в день те, що ми привеземо – це з 11 до 13 і з 5 до 6, більше часу для відвідування немає, передачі теж не приймаються, з собою теж не можна залишити,
– розповіла донька Ільмі Умерова Айше.

Нагадаємо, заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову 12 травня ФСБшники вручили підписку про невиїзд.

21 липня районний суд Сімферополя відмовив йому у задоволенні скарги на постанову про порушення проти нього кримінальної справи.

11 серпня Умерову стало погано у залі суду. Його забрали до лікарні. Попри це суддя винесла постанову відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Його помістили в дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.