У вівторок зранку за місцевим часом на станції “Фукусіма-1” сталися ще два вибухи. Цього разу на II і IV реакторах. За даними японських ЗМІ вибух на другому блоці, пошкодив контейнер. Влада повідомляє, що “стався витік радіації, рівень якої в околицях АЕС небезпечний для здоров'я".

Крім того на четвертому реакторі виникла пожежа, однак її вдалося загасити. Прем'єр-міністр Японії Наото Кан закликав людей, що живуть у радіусі 30 кілометрів від станції, не виходити з будинків. Велика частина населення 20-кілометрової зони раніше була евакуйована. За даними місцевих ЗМІ, підвищений рівень радіації зафіксовано у Токіо, втім він не становить загрози здоров’ю людей.

Аварійна ситуація виникла на японських АЕС після сильного землетрусу. Фахівцям як і раніше не вдається налагодити роботу системи охолодження реакторів. Наото Кан визнав, що підвищується загроза повного розплавлення ядерного палива.

Нагадаємо, що 12 березня на "Фукусіма-1" вибухнув перший енергоблок, а вчора вибух стався в третьому енергоблоці АЕС. Поблизу станції вже зафіксовано кілька десятків випадків радіаційного опромінення. Тим часом у потерпілих від дев’ятибального землетрусу районах тривають рятувальні роботи. Японські ЗМІ припускають, що кількість жертв може перевищити шість тисяч осіб.