Десятки тисяч людей взяли участь в акції протесту, яка пройшла в Стамбулі в неділю, 9 липня. Цією антиурядовою демонстрацією завершився тритижневий "Марш справедливості", організований опозиційною Народно-республіканською партією (НРП) в підтримку її заарештованого депутата Еніса Бербероглу, якого засудили до 25 років в'язниці за розголошення державної таємниці.

Акція протесту стала однією з найбільших з 2013 року, пише AFP. Представники опозиції заявили, що в стамбульському протестному заході взяли участь понад мільйон громадян. За даними CNN Turk, на місці проведення мітингу були дислоковані близько 15 тисяч поліцейських, однак про затримання або спробах зірвати протест не повідомлялося.

Читайте також: Німеччина почала перекидати свою авіацію в Йорданію через конфлікт з Туреччиною

До цього учасники ходи пройшли близько 420 кілометрів від Анкари до Стамбула, де до них приєдналися місцеві жителі. У Стамбулі мітинг пройшов в районі Мальтепе, де й перебуває арештований депутат.

Еніс Бербероглу в червні був засуджений до 25 років в'язниці за розголошення пресі подробиць у справі про обшук вантажівок, що належать Національній розвідувальній організації (MIT) і прямували до Сирії з озброєнням. Бербероглу відкидає пред'явлені йому звинувачення. А президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган звинувачує партію, котра організувала марш, в підтримці терористичних угруповань.