У розпорядження видання ZN.UA потрапив лист з підписом першого заступника голови президентської адміністрації Ірини Акімової, в якому сказано, що "результати січня-липня 2013 року свідчать, що напруженість ситуації в бюджетній сфері зростає".

Згідно з повідомленням, в цілому за сім місяців поточного року доходи загального фонду держбюджету на 354,9 млн грн, або на 0,2%, відстали від запланованого на цей період обсягу надходжень. При цьому обсяг податкових надходжень не дотягнув до плану на 3,2 млрд грн, у той час як Національний банк перерахував до держбюджету 12,5 млрд грн (на 4 млрд більше запланованого на цей період обсягу).

Читайте також: Ми не можемо торгувати країною - це наш принцип, - Янукович

Такий недобір, як зазначає видання, начебто не повинен викликати особливих приводів для занепокоєння, однак в законі про держбюджет закладено збільшення доходів на 5,3% (до 363,1 млрд грн) порівняно з фактичними торішніми надходженнями (344,7 млрд грн).

Водночас через високу частку захищених статей в основному державному фінансовому кошторисі (близько 95%) особливого простору для маневру майже не залишається.

До слова, уряд затвердив умови здійснення державних зовнішніх запозичень на 750 мільйонів доларів на строк до двох років.