Останній вдалий експеримент - біопаливо з амброзії. Рослина, запевняють науковці, легко перетворюється на високоякісний біодизель. Цей бур‘ян складає 10-ту частину під час збору зернових. Хліборобам він не потрібен, а от виробники біопалива амброзії застосування знайшли. З 10 кілограмів трави, переконують, можна отримати літр високоякісного палива.

У лабораторії Центру енергозберігаючих технологій, переконують, навчилися видобувати біопаливо з десятків видів бур‘янів.

"Ми пробували використовувати рослини, в основному бур'яни - амброзія, суріпиця - які шкідливі. Соя, , соняшникова олія звичайна і в основному кращі показники показало саме соєве масло, тому що на нім більш енерговитрати зменшаються", - каже головний технолог Центру енергозберігаючих технологій Олена Журавльова.

Біопаливо, яке виготовили в Донецьку, вже встигли неодноразово випробувати. Здебільшого - на аграрній техніці. Автор майже тисячі запатентованих ідей з енергозбереження Дмитро Турченко вже 30 років добуває біопаливо практично зі сміття. Його наступне джерело енергії - морські водорості.

"Якщо виростити урожай рапсу або сорга потрібний рік, то щоб виростити урожай водоростей потрібно 1 день. Тобто приблизно це в 10 разів по виходу масла виходить більше, ніж з того ж рапсу або сої", - каже винахідник Дмитро Турченко.

Однак поки біопаливо не можна використовувати у бензинових автомобілях. Та винахідник вже знайшов спосіб видобувати високооктанове пальне зі звичайного вугілля. Науковець каже, перші випробування довели, що отримане паливо не поступається, навіть, авіаційному гасові.