У передостанній день відпустки на курорті Шарм-ель-Шейх Віктор разом з дружиною та сином вирішили влаштувати підводну фотосесію. Розважаючись, чоловік раптом побачив під водою щось темне. Відчувши небезпеку, почав кричати рідним, що близько акула. Аби дати можливість рідним добратись до берега, вирішив відволікти хижачку.
“Вона кружляла біля мене, я намагався її вдарити, вона то відходила, то підходила”, - каже постраждалий Віктор Колій.
“Коли я плила до берега, метрів 3 залишалось, ну все думаю, і тут я побачила біля ніг спину з плавником. В мене був ривок до берега, і я знову почала плисти, ледь доплила, сил вже не залишалось”, - каже дружина постраждалого Вікторія Колій.
На березі з'ясувалося, що права нога глави сім’ї закривавлена. Заліковувати рани доведеться кілька місяців. Іхтіолог за фахом та дайвер за покликанням Валерій Ловчиновський коментує нашестя акул на єгипетське узбережжя коротко: люди догралися - тварини не винуваті! Традиція годувати риб задля добрих фотознімків та відеофільмів завершилась трагічно.
”Реалії говорять про правильні дії тварин, а не людини. І якщо акул поряд годують, то це закономірність, аніж незвичайна поведінка. В такому випадку потрібно захищати тварин від відлову та відстрілу”, - каже іхтіолог Валерій Ловчиновський.
На роботі турагенств акуляча лихоманка наразі не відбилась. Від заброньованих турів до Єгипту ніхто не відмовляється.
”Згідно закону про туризм, якщо турист відмовляється за 3 дні до вильоту, то ніхто нікому нічого не повертає. На сьогодні ніхто ще не намагався і не було таких дзвінків”, - каже директор туристичної агенції Наталя Косенко.
Від відпочинку на улюбленому курорті не збирається відмовлятись і сімейство Коліїв, щоправда зауважують наступного разу - будуть обачнішими.