Першою йде раритетна техніка часів Другої світової - легендарний танк “Т-34” з червоним прапором на башті, а також знайомі "вілліс", “Газ-67”, “Зіс-3” та “Зіс-5” з протитанковими гарматами, і звісно ж - легендарна "Катюша". За технікою чітко нога в ногу головною вулицею столиці крокують 2,5 тисячі військових.
Ірина Винокурова (журналіст): “Цього року чи не вперше за останній час в параді разом з українськими військовими братимуть участь 75 російських та 130 білоруських воїнів. До Києва вони прибули без зброї, тому крокуватимуть Хрещатиком з українськими автоматами”.

Український парад від білоруського, за словами гостей з Мінська, відрізняється масштабністю. Мовляв, у Києві центральною вулицею крокує вдвічі більше армійців. Та білоруські солдати займаються в українській столиці не лише справами армійськими. Адже для іноземних гостей приготували велику розважальну програму.
Олександр Малінов (заступник командира батальйону Військової академії Білорусі): “У нас хороша культурна програма, нас вже повозили по декількох місцях: це Музей архітектури, Андріївський узвіз, Софійський Собор, ще поїдемо в Києво-Печерську лавру, кажуть, що там дуже гарно”.

Та наявність великої культурної програми не завадила військовим відкрокувати Хрещатиком майже на відмінно. У “п’ять з мінусом” оцінив підготовку учасників параду очільник вітчизняного Міноборони, який уважно спостерігав за репетицією. Міністр переконаний - до твердої п’ятірки також дотягнуть. Адже час ще є.
Михайло Єжель (міністр оборони України): “Щоб вийти сюди, кожен воїн проходить близько 20 км. на добу в строю, так що робота іде. Є окремі “шороховатості”, які ми будемо виправляти, а так - все гаразд, люди стараються”.

Парад на Хрещатику відбудеться 9 травня о 10:00 ранку. Скільки прийде на нього ветеранів, організатори достеменно не знають. Адже, кажуть, з кожним роком учасників війни стає все менше. Цьогоріч сивочолі воїни вже не крокуватимуть Хрещатиком. Спостерігатимуть за парадом із глядацьких місць.