За даними Геологічної служби США, епіцентр землетрус був за 32 кілометрів на схід від іракського міста Халабджа і залягав на глибині 23 кілометри, а загалом поштовхи тривали близько 20 секунд. За даними ООН, в радіусі 15 кілометрів від епіцентру підземних поштовхів проживають близько 19 тисяч осіб.

До слова, за останні кілька годин було зафіксовано загалом 12 повторних поштовхів магнітудою від 3,6 до 4,7 бала.

Читайте також: Внаслідок землетрусу в Ірані та Іраку кількість загиблих суттєво зросла

За даними BBC, щонайменше 61 людина загинула. При цьому Геологічна служба зазначає, що у районі можливі подальші руйнування і збільшення кількості загиблих.

У підсумку стихія вразила велику частину північного Іраку разом із столицею країни Багдадом, а також викликав руйнування у прикордонних селах Ірану. Також поштовхи відчувалися у Туреччині, Кувейті та Ізраїлі.

Також землетрус призвів до відключення електроенергії в містах Мехрану та Іламі на заході Ірану. Загалом в зоні ураження опинилося 14 провінцій. 35 рятувально-аварійних груп були надіслані в зону лиха.

Повноцінні рятувальні роботи унаслідок землетрусу можуть розпочатися тільки після настання світанку, відтак поки невідомо, чи залишаються ще люди під завалами.

Варто зазначити, що у 2003 році землетрус потужністю 6,6 бала зруйнував історичне місто Бам в Іраку, коли загинули 26 тисяч осіб.