“Вперше в п'ятницю почалося державне регулювання ринку, і невідомо які будуть наслідки на зовнішніх ринках, тому що ціна всередині України формується, виходячи із зовнішніх чинників”, - каже аналітик компанії UPECO Олександр Сіренко.

“Ринок напередодні посівної вже згортається, запаси в лютому ніхто не робив, тому що бачать, що продаються вони без націнки або на збиток. Це нехороша тенденція. Ми бачимо, що баланси ще не є настільки критичними - вони знизилися ще не настільки, щоб панікувати, але ще не пізно цю ситуацію нормалізувати”, - сказав директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

Нагадаємо, уряд в рекомендаційному порядку встановив максимальні роздрібні ціни на нафтопродукти в Україні: 95-й бензин - 9,5 гривень за літр, дизпаливо - 9 гривень за літр. За підрахунками Міненергетики, протягом вихідних 85% трейдерів вже знизили свої ціни до рекомендованого рівня.

Зазначимо, з початку березня ціни на пальне в Україні стрімко зросли - подекуди вартість висооктанового бензину наблизилася до позначки 10 гривень за літр. Причиною такого стрибка експерти називають різке подорожчання нафти у світі - на початку весни вартість бареля сягнула 120 доларів, а також - штучне стримування цін на пальне всередині країни.