Як штурмували прикордонну заставу "Станично-Луганське"

Відділ прикордонної служби "Станично-Луганське" штурмували близько 1,5 години. Приблизно опівночі туди прибула група з 30 озброєних людей і висунули прикордонникам вимогу здати зброю та звільнити приміщення.

Бойовики отримали відмову, почали штурм. Вони використовували автомати, кулемети, гранатомети та ручні гранати. З сусідніх будівель прикордонників обстрілювали снайпери. Наступ українським силовикам вдалося відбити.

"Саме з боку РФ три КАМази в ескорті автомобіля "Нива" намагались прорвати державний кордон України. Українські прикордонники відбили цю спробу", - повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Терористи розбили блок-пост Нацгвардії під Волновахою

Бойовики намагалися прорватися у місто Волновахи. Під час бою, за даними Донецької ОДА, загинуло 16 людей, 32 поранених.

"Важко про це говорити, моїх три друга тут лежать, я їх зараз не можу забрати", - розповів український військовий.

На підмогу гвардійцям прибули вертольоти, з їхньою допомогою вдалося відбити наступ.

"Довелося на певному етапі, щоб з підтримкою підійшли українські гвинтокрили, які вогневою підтримкою допомогли нашому блок-посту і змусили нападників відступити", - розповів секретар РНБО Андрій Парубій.

"Також продовжуються бої біля Рубіжного, де був поставлений наш блок-пост. Був захоплений наш блок-пост", - додав Парубій.

Поблизу Лисичанська та Рубіжного також йшли бої

Між Лисичанськом та Рубіжним декілька годин тривали бої між терористами та Нацгвардією.

Секрерат РНБО Андрій Парубій повідомив про одного вбитого українського силовика. Є декілька поранених. Бойовики підірвали один з мостів через Сіверський Донець, який вів до Лисичанська. Місцеві повідомляють про те, що їх не пускають на роботу, дітей - до школи, з самого ранку в усіх районах гуде сирена, б'ють дзвони. Місцеві викладають у мережу відео з військовою технікою під російськими прапорами, що рухається містом.

Заблоковане бойовиками місто Сіверодонець, яке розташоване за кільканадцять кілометрів від місця подій.

"Дітей зі шкіл розпустили, вчителів розпустили, до речі, знов у злочинний спосіб, жодного наказу нема про те, що дітей треба розпустити, що вчителів треба розпустити", - сказала громадський діяч, яка приїхала з Сіверодонецька Рімма Білоцерківська.

"Близько 60 бойовиків, озброєних, на електропоїзді доїжджали до Сватове, для того, щоб спробувати захопити місто. Це найбільше місто на півночі Луганська. Але нашими силами був захоплений цей поїзд, і їхня спроба захопити Сватове також провалилася", - сказав секретар РНБО Андрій Парубій.

Самопроголошена "ЛНР" ввела надзвичайний стан

Тим часом, так звана "Луганська народна республіка" ввела воєнний стан. Самопрошолошений губернатор Валерій Болотов, який минулого тижня втік до Росії, оголосив повну мобілізацію та закликав Володимира Путіна ввести війська.

Терористи роблять все можливо, аби зірвати вибори в Україні, - переконаний речник Антитерористичної операції. На завдання посилають добре озброєних професіоналів.

За фактом нападу на блок-пост та вбивства українських військових прокуратура порушила кримінальну справу. Також окремо буде надано правову оцінку діям військовослужбовців. Численних жертв можна було б уникнути, якби керівництво діяло виважено та професійно, - вважають деякі експерти.

"Досвід проведення такого роду операцій він у нас невеликий, у Збройних сил України. У нас є люди, які брали участь у миротворчих операціях. Але такої масштабної комплексної операції нам просто не доводилося раніше проводити". – сказав експерт центру військово-політичних досліджень Костянтин Машовець.

Як повідомили в РНБО, 11 районів на Луганщині під контролем українських сил. Втім у Раді нацбезпеки звітують про успіхи.