Ігор Троцюк – спелеолог з Луцька, його ім'я увійде в українську історію. Адже дослідник став першовідкривачем найбільшого підземного озера України. На унікальну знахідку чоловік натрапив випадково ще у квітні.

Ми пішли по повзових ходах, по дуже низьких, трохи копали, щемилися і впали в обвал глини і там була така невеличка, ну на той час можна було назвати її калюжою,
– розповів першовідкривач найбільшого підземного озера Ігор Троцюк.

Свою знахідку Ігор назвав "Мікрон", що означає "маленьке". Науковець не сподівався, що водойма виявиться великою. Втім спелеодайвери, спустилися під воду і виявилось, що озеро не таке уже й маленьке.

Читайте також: 5 печер в Україні, які варто відвідати цього серпня

Спелеолог додає — добратися до озера непідготованій людині надзвичайно важко. Дорога до озера займає більше 4 годин. Проте знаходяться сміливці, які заради краси готові до таких випробувань.

За останні роки Львівський спелеологічний клуб "Циклоп", який займається дослідженням печери "Оптимістична", відкрив близько 10 підземних озер і попереду ще багато відкриттів - переконані дослідники.

Це мабуть одна п’ята і ще є де працювати, тому що не вироблений дуже великий пласт гіпсу і потенціал у печери надзвичайно великий. Вона потенційно може стати найбільшою в світі за довжиною ходів горизонтальною печерою,
– сказав спелеолог зі Львова Антон Шпак.

Аби побачити підземний світ могли усі охочі, спелеологічний клуб "Циклоп" хоче перетворити печеру "Оптимістична" на геологічний парк. Це єдиний спосіб її зберегти. Адже зараз, лише за кілька кілометрів від унікальної пам’ятки природи розробляють гіпсовий кар’єр.