Майстри по металу на очах десятків прикарпатців та гостей міста просто неба розпалили горно. Адже саме з цього і розпочинається робота кожного коваля. Озброївшись молотами різної величини, вони один поперед одного хизуються своєю майстерністю.
Ігор Чіжов (коваль): “Люди сидять в своїх кузнях та не знають одне одного. В першу чергу, для того, щоб познайомитися, показати одне одному, що можемо. Старий коваль у молодого, а молодий у старого”.
Нині спільними зусиллями ковалі з 24 країн світу працюють над монументальною композицією "Круговерть ковальських міст". Ось цю скульптуру-карусель майстри прикрашатимуть своїми витворами мистецтва. Кипить робота у команди зі Львова. Вони кують символ родини у формі кулі.
Назар (коваль): “Куємо композицію сім’я. Дитина в центрі і батько і мати захищають її. Сім’я це основне. Це Держава. Немає сім’ї, немає Держави”.
Зберегти та поширити традиції одного з найдревніших ремесел. Така головна мета свята, кажуть організатори.
Сергій Полуботько (організатор фестивалю): “Тут дуже гарна аура, гарна атмосфера. Всі приїжджають сюди, тішаться, обмінюються досвідом, обмінюються фотографіями. Це спілкування приводить до того, що рівень ковальства у світі підвищується”.
Згодом про світ ковальського ремесла буде розповідати кована дитяча карусель - ”Круговерть ковальських міст”. Такий подарунок від 300 майстрів місту Івано-Франківськ.
2 хв
На три дні Івано-Франківськ перетворився на столицю ковальського ремесла
У місті проходить Міжнародний фестиваль "Свято ковалів-2010".