“На Росії поставили рентген, машини пропускають через рентгеноскопію, а пропускна властивість невелика. Рентген один, а пропускають і на Україну, і з України. І ці черги на один рентген і через то затримки”, - розповів водій Руслан Розгонюк.

Всі машини, які йдуть з України, росіяни сканують через спеціальний сканер. Він визначає рівень радіації, виявляє боєприпаси чи зброю. От тільки потужність його - 100 машин на добу. Відтак водіям росіяни пропонують їхати на інші пункти перетину кордону. Однак ті - далеко, до того ж треба переробляти документи. Ніхто на це не погоджується, тож черга лише збільшується.

“Відбулася зустріч з начальником Ростовської митниці. Ми обговорили всі ці питання. Я думаю, добу, максимум півтора - цієї черги тут не буде. Росіяни вживатимуть всіх заходів, якщо подивитися з боку Російської Федерації, до нас на в'їзд - там машин практично немає. Тобто ми пропускаємо, ми не затримуємо. Черга утворилася тільки через проблеми на російській стороні”, - каже керівник Луганської митниці Юрій Севостьянов.

На кордоні вже взялися організувати підвіз харчів та товарів першої необхідності. Тим часом елементарного - туалетів - на кордоні таки бракує. Російські митники натомість обіцяють збільшити пропускну спроможність свого диво-сканера на 50%. Чи не першоквітневий це жарт - водії фур побачать завтра.