Летальні ж наслідки хвороби у двох чоловіків - пояснюють пізнім зверненням за фаховою допомогою.

"Це чоловіки, які поступили вже пізно, вже в стані пневмонії, і пневмонії декомпенсованої, коли важко було скомпенсувати той стан, який був у хворих", - каже головний інфекціоніст області Галина Морочковська.

Лікарі говорять про новий тип збудника, який цього року більш агресивний. Людина просто згорає за лічені дні.

"Найбільш агресивний вірус А H1N1 ускладненнями, бо спочатку починається пневмонія з верхньої долі легені, а далі опускається вниз і легеня стає повністю заповнена рідиною. І от апарати штучного дихання і то не могли врятувати, легеня повністю червона", - каже головний санітарний лікар області Наталія Янко.

Зараз в інфекційній лікарні шестеро хворих на каліфорнійський грип. Їх стан стабільний і життю нічого не загрожує, запевняють лікарі.

"Сьогодні ми маємо можливість отримати результат за 6-8 годин, і дати відповідь на те, щоб лікарями було підібрано відповідне лікування, або внесені корективи в призначене лікування, по-друге, провести своєчасне протиепідеміологічні заходи у вогнищах, де хворі захворіли, встановити медичне спостереження за членами їх сім’ї і в кінцевому результаті впливати на смертність", - каже заступник головного санітарного лікаря області Микола Яцина.

Цього року лікарі відзначають ще одну особливість: більше каліфорнійським грипом хворіє дітей. Симптоми недуги: температура 40-41 градус, нудота, біль у горлі та кашель. Найбільш вразливі до ускладнень легені, бо грип переростає в пневмонію. Аби вберегтися, треба добре харчуватися, провітрювати кімнати, їсти вітаміни, часник і цибулю. Та найважливіше - при перших же проявах хвороби одразу звертатися до лікаря.