"Це правильно, що ялинки, наприклад, будуть мати чіпи. А відповідно до постанови кабінету міністрів, яка є чинною зараз, ялинка має тавруватися спеціальною печаткою на місті зрізу. Тобто в будь-якому разі ці, скажемо, заходи, вони унеможливлюють певною мірою появу на ринку нелегальних дерев", - переконаний еколог Національного екологічного центру Олександр Соколенко.

При виборі між штучною та справжньою ялинками слід пам`ятати про небезпеку. Як запевняють екологи, штучні вироби можуть містити шкідливі елементи, які розчиняються в повітрі. Але живі дерева також можуть виділяти бруд, пил або навіть радіацію. Тому радять купувати лише тавровані ялинки, вони проходять радіологічний контроль.

"Що стосується натуральних ялинок, то очікується що, скажімо так, трошки ціна підвищиться. Але, знову ж таки, це не буде дуже суттєве підвищення. Там ялиночки, очікується від 45-ти до 70-ти грн. ", - каже начальник відділу організації торгівлі Віта Шутенко.

Продаж новорічних ялинок розпочнеться в середині грудня. Торгуватимуть пухнастими красунями на майданчиках на території ринків та біля стаціонарних закладів торгівлі.