НАБУ і САП викрили та повідомили про підозру голові Тернопільської обласної ради та двом заступникам голови Тернопільської обласної військової адміністрації. Тепер з'явився запис "домовлянь" чиновників про хабар.

Дивіться також НАБУ затримало голову Тернопільської облради Михайла Головка

Як Головко домовлявся про хабар

В аудіозаписі фігурує перший заступник голови Тернопільської ОВА, голова облради Головко та заявник.

НАБУ також повідомляє, що голова облради домовився з начальником ОВА Трушем про те, що неправомірна вигода за перерахунок заборгованості повинна бути передана йому повністю.

"Я вам даю десять відсотків", – каже заявник до голови облради.

Як вимагалась неправомірна вигода, хто такий "індєєц", до чого у цій історії "броня" і чому куріння шкодить здоров'ю – дивіться у відео.

Як тернопільські чиновники домовлялись про хабар: запис розмови

Коротко про хабарництво тернопільських чиновників

  • НАБУ та САП затримали "на гарячому" голову Тернопільської облради з партії ВО "Свобода" Михайла Головка та двох заступників голови Тернопільської військово-цивільної адміністрації – Ігоря Дем'янчука і Ігоря Гайдука.
  • Зараз вирішується питання про повідомлення їм про підозру, згідно з частиною 4 статті 368 ККУ (Підкуп особи, яка надає публічні послуги).
  • Чиновники вимагали хабар у бізнесмена-волонтера за підписання актів виконаних робіт з будівництва та ремонту інфраструктурних об’єктів комунальним підприємством Тернопільської облради.
  • Також вони обіцяли використати ці кошти для погашення боргу Тернопільської ОВА перед цим підприємством за роботи, що були виконані та прийняті у 2022 році.
  • Так, сума хабаря становила 5–10% "відкату" від заборгованості за виконані роботи. Попри те, що власник ТОВ займався волонтерською діяльністю та надавав допомогу армії, можновладці вимагали від нього хабар.