Уряд може покращити фінансове становище НАК "Нафтогазу", якщо дасть можливість видобувати більше газу та залучати інвестиції.

Про це повідомив фінансовий директор групи компаній "Нафтогаз України" Петер Стефанус ван Дріл в колонці на сайті Liga.net.

За його словами, збиток НАК "Нафтогаз" за перші пів року 2019 має кілька причин: це і відокремлення ГТС, і зменшення ціна на газ і криза, викликана COVID-19.

"Нафтогаз України зробив все можливе, щоб підготуватися до цих викликів. Але частина відповідальності за фінансове становище лежить і на державі, яка є основним акціонером. Зокрема йдеться про відкриття доступу до Чорноморського шельфу та підписання угод про розподіл продукції, конкурси за якими відбулися рік тому. А також про роботу над новими дозволами на буріння та видобуток, щоб розробляти нові газові родовища", – пише Петер Стефанус ван Дріл.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що консолідований чистий збиток групи "Нафтогаз" у першому півріччі 2020 року склав 11,541 млрд грн. Минулого року "Нафтогаз" отримав за цей період 24,704 млрд грн прибутку.