Причина цього полягає у недавній заяві міністра про заперечення голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. За словами Наливайченка, заява міністра освіти щодо Голодомору прямо суперечить статті 2 Закону “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, у якій визначено: “Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності українського народу і є протиправним”.

Наливайченко закликав народних депутатів від Донецької, Харківської, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Херсонської областей, винести на розгляд Верховної Ради постанову про звільнення Табачника із посади міністра освіти і науки.

“У 1932-33 роках саме в цих регіонах масово вбивали голодом мільйони наших земляків та родичів, взявши голодні села в блокаду каральними загонами ГПУ”, - зауважив Наливайченко.

“Чиновники, які заперечують факт злочину, вчиняють протиправно і підпадають під юрисдикцію Міжнародного суду в Гаазі. Ті, хто заперечує, що в Україні у 32-33 роках минулого століття в оточенні збройних формувань від голоду загинули наші діди і прадіди, покривають злочинців і виправдовують злочини проти людяності”, - наголосив Наливайченко.