Напад на 75-річного письменника трапився в Інституті Чатокуа, де він повинен був виступити з лекцією. Зловмисник вибіг на сцену та вдарив Рушді ножем.

Зауважте "Смерть мозку": актриса Енн Гейч впала в кому після ДТП під наркотиками

Губернаторка розповіла, в якому стані перебуває Рушді

Губернаторка штату Нью-Йорк Кеті Гокул виступила з промовою після нападу на Рушді. Вона зазначила, що письменник, на щастя, залишився живим.

Його транспортували, доставили на літаку в безпечне місце. Він – людина, яка десятиліттями говорила владі правду. Він завжди був безстрашним, попри загрози, які супроводжували його, мабуть, все доросле життя,
– зауважила губернаторка.

Гокул додала, що напад трапився у дуже знайомому для неї місці. Сільська громада Чатокуа є дуже спокійною, а в її Інституті найвидатніші оратори, політики та судді завжди збиралися разом, щоб вільно висловлювати свої думки.

"Отже, це місце ідеально підходить для того, щоб Рушді міг говорити, і саме це він намагався зробити за останню годину до того, як на нього напали. І я хочу відзначити державну поліцію", – зазначила губернаторка.

За її словами, офіцер державної поліції врятував письменнику життя. Також він захистив під час нападу й модератора виступу Рушді.

Влада штату уважно стежить за ситуацією. Наразі письменник отримує всю необхідну допомогу в місцевій лікарні. Гокул підсумувала, що деталі щодо розслідування та особи нападника повідомлять пізніше.

Буде цікаво – США ліквідували лідера "Аль-Каїди" аль-Завахірі: дивіться відео