Зі спільною заявою виступили позафракційні народні депутати та кілька регіоналів. Її оприлюднив позафракційний Володимир Литвин.

Україна у смертельній небезпеці. Її охоплює громадянська війна. Силові дії обернулися масовим кровопролиттям і погромами. Подальші спроби зупинити протистояння словами і закликами, взаємними звинуваченнями неприпустимі і злочинні. Верховна Рада зобов’язана взяти на себе свою відповідальність за розв’язання громадянського конфлікту, – оприлюднив Литвин текст заяви на Facebook.

Нардепи пропонують працювати аж до вирішення конфлікту в країні.

Закликаємо усіх народних депутатів негайно розпочати пленарні засідання, прийняти вичерпні рішення для зупинення кривавого розвитку подій та врегулювання протистояння мирними засобами. Не переривати роботу Верховної Ради до розв’язання конфлікту, розглядати усі питання публічно, виключно у сесійній залі, – йдеться у заяві.

Заяву підписали депутати В.Литвин, О.Ляшко, І.Єремеєв, В.Тимошенко, В.Мошенський, С.Лабазюк, С.Івахів, С.Мартиняк, Ю.Благодир, Ю.Шаповалов, В.Пилипишин, К.Ващук, В.Розвадовський, М.Рудьковський, Г.Заболотний, В.Чудновський, Л.Сергієнко, О.Доній, В.Бондар.

До слова, Президент України Віктор Янукович звернувся до народу України у зв’язку з останніми подіями в країні.