Про навчальний центр "Десна"

Семенченко: я спілкувався з офіцерами і солдатами, отримав скарги на харчування, кажуть погана якість приготування, не має масла, дають замінник, цукра не вистачає, м'ясо не дуже доброї якості. Були скарги на обмундирування, не видані кепки, білизни і шкарпеток видали менше, ніж треба. Не всім видали плащ-намети і дощовики, а ттакож берці — не вистачає розмірів. Також скарги на бойову підготовку – погана програма, мало стрільб, зламані мішені, не вистачає техніки. Скарги на умови проживання – у приміщеннях холодно, у казармах сиро. За словами солдат відсутня питна вода. Ми все це перевіряємо. Але найбільша проблема – це логістика. Приходить спеціаліст з однієї сфери, його вчать іншому, а вже на передовій дають треті завдання.

Талалай: озвучена критика корисна для нас. Ми відкриті до неї. Критчині сюжети – це допомага армії, щоб вона могла відбити напад терористів. Щодо "Десни" міністром оборони призначено розслідування і всі факти, які озвучені народним депутатом Семенченком будуть перевірені. Щодо техніки – її достатньо, але вона часто виходить з ладу. Всі озвучені проблеми існують, але вони в стадії вирішення.

Про призовників, які мають несумісні зі службою хвороби і судимості

Талалай: те що в окремих призовників виявили туберкульоз – це не масові випадки. По кожному проводиться розслідуваня. Проведення медоглядів організують місцеві адміністрації разом з військовими комісаріатами. Щодо тих, хто має судимості – з військового обліку, згідно з законом, знімають тих, хто був засдужений за тяжкі та особливо тяжкі злочини. Решта громадян України, перебувають на військовому обліку.

Семенченко: треба ставитись суворіше до помилок у сфері оборони.

Міноборони просить у Кабіміну додатково 8 млрд грн.

Талалай: не тільки Міноборони, але й інші силові структури звернулись до Кабміну. Це пов’язано з тим, що в умовах, які склаласиь в державі, проводяться чергові хвилі мобілізації, збільшилась кількість особового складу, продовжуються інтенсивні бойові дії, тому є потреба на здійснення виплат. На момент, коли був складений держбюджет 2015 все це не було враховано, тому тепер Міноборони потребує додаткових коштів.

Семенченко: ми однозначно виділимо вам кошти, але хочу нагадати, що чим більше грошей, тим більша відповідальність. Волнтерами було виявлено, де можна було зекономити на закупівлі пального близько 90 млн. грн. Тепер ми уважно слідкуємо за всіма цінами, і надіслали запит по вартості оборонних споруд.