Створена майстрами мотанка - мати з немовлятами, одягнена в яскраві шати - символічне втілення України в образі жінки, яскравої, багатої і плодючої. Кожен бажаючий міг прикрасити оберіг: стрічкою, намистом, бісером, чи то вишивкою з власним побажанням сімейного і особистого благополуччя, добробуту та захисту.
Олександра Нестеренко (автор проекту "Свято родини"): “Робили її майстри з різних куточків України, як підтвердження єдності нашої України, і щоб це був такий всеукраїнський оберіг, який дозволить, все ж таки, нашій рідній землі, країні, родинам, стати щасливими, багатими, заможними”.
Ляльку-мотанку змайстрували за усіма прадавніми канонами - з натуральних матеріалів, без використання голки, технікою намотування по скритій спіралі за годинниковою стрілкою. За основу взяли картон. На виготовлення ляльки пішло 73,5 метри тканини. Та кілометр льняних мотузок - на волосся.
Ольга Мальцева (майстриня): “Потрібно було придумати, як її зробити правильно, все ж таки, дотримуючись тих вимог, які висувались до оберігових, обрядових ляльок раніше. Тобто, не колоти її, можливо по мінімуму різати”.
Українська лялька-мотанка традиційно вважається народним оберегом. Її історія нараховує 6 тис. років, кажуть майстри та сподіваються що їхня лялька - потрапить до Книги рекордів України, як найбільший в країні оберег.
2 хв
Наші майстри створили найбільшу ляльку-мотанку у світі
2 метри 10 сантиметрів. Такий зріст найбільшої ляльки-мотанки у світі.