Згідно українського законодавства, якщо кінцеві власники українських компаній походять з країни-агресора Росії, то їх мають позбавляти ліцензії.

Однак завдяки правкам тодішньогодепутата БПП Романа Насірова — тютюн, алкоголь, банки та телекомунікації не підпали під дію цього закону

"Мегаполіс" — це компанія російського походження, створена у 1990-х роках. В Україні офіційно вона заснована у 2011 році.

Під час швидкої експансії "Мегаполіс Україна" поглинула низку українських дистриб’юторів, сконцентрувавши практично усю дистрибуцію тютюнових виробів у своїх руках.

За оцінкою голови Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва на сьогодні через компанію проходить близько 98% усього тютюну в країні. Компанія скуповує тютюнові вироби на підприємствах та постачає їх у торгівельні мережі.

Правки Насірова до вищезгаданого закону допомогли багатьом компаніям не хвилюватись через своїх власників.

Сам Насіров про свої правки вже не пам’ятає. Цікаво, що за зміни проголосувала переважна більшість депутатів "Народного Фронту". Тих самих політиків, які ще нещодавно блокували склади компанії через її російське походження.

Деталі цього розслідування про діяльність Романа Насірова до призначення на посаду керівника, дивіться у випуску програми "Наші Гроші".