Про смерть української повстанки повідомила Кутська селищна рада. Жінці було 99 років.

Дивіться також Через 3 місяці після смерті зіркового сина: помер засновник ДЮЩо відомо ФК Поділля Микола Шершун

Що відомо про жінку

Наталія Петрівна Сеньковська (дівоче прізвище – Лазорик) була уродженкою села Слобідка Косівського району. В юності була зв’язковою (псевдо – Черемшина) в українському громадсько-політичному русі, що ставив собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток.

Влітку 1946 року 21-річну дівчину було заарештовано за звинуваченням у членстві в ОУН. Восени того ж року військовим трибуналом військ МВС Станіславської області була засуджена на 10 років позбавлення волі та 5 років пораження в правах із конфіскацією майна,
– йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що вона відбувала покарання у таборах в Республіці Комі, з 1953 року – була на спецпоселенні у Балхаші, що в Казахстані. Там вона познайомилася з майбутнім чоловіком Ярославом Сеньковським. У 1961 році подружжя переїхало в Караганду.

Наталія Сеньковська була зв'язковою УПА / Фото Кутської селищної ради

Однак разом з чоловіком та дітьми прагнули повернутися на рідну землю. У 1984 році здійснилася заповітна мрія Сеньковських і сім'я переїхала в селище Кути, де Наталія Петрівна проживала донині.

З моменту проголошення незалежності України отримала чималу кількість державних нагород. Наталію Сеньковську реабілітували у 1992 році. За незалежної України вона була членкинею "Косівської районної управи братства вояків УПА".

Наталія Петрівна пройшла нелегкий життєвий шлях, але в її серці завжди була Україна – вільна, незалежна, непоборна.
Кутська селищна рада висловлює глибокі співчуття родині з приводу втрати найріднішої людини,
– додали у Кутській селищній раді.

На 99 році життя померла Наталія Сеньковська / Фото Кутської селищної ради

Зазначається також, що 16 квітня о 19:00 відбудеться панахида за померлою повстанкою. Поховають Наталію Сеньковську 17 квітня о 10:00.