Окрім цього, за словами чільника альянсу, НАТО готова розглянути питання про запровадження зони вільної від польотів над Лівією. Таке рішення, наголосив Расмуссен, приймуть лише у випадку підтримки ООН. Насамкінець, глава НАТО заявив, що блок не розглядає можливість військової інтервенції до Лівії.

Зазначимо, раніше ЄС запровадив додаткові економічні санкції проти лівійської верхівки. Низка країн Європи та Росія відмовилися постачати зброю режиму Каддафі. Повстанців підтримав також і Європарламент. Депутати звернулися до лідерів ЄС з проханням визнати опозиціонерів єдиною законною владою в країні. Втім, кілька країн Євросоюзу доволі обережно поставилися до таких ініціатив.

“Я думаю, що ми повинні говорити з різними сторонами, але ми не можемо визнати опозицію, ми можемо визнати лише державу і це генеральна лінія, якої ми будемо дотримуватися”, - сказав міністр закордонних справ Фінляндії Александр Стубб.

Раніше, нагадаємо, Франція визнала лівійських повстанців єдиною законною владою в Лівії та обіцяла їм усіляку підтримку. А вона, схоже, дійсно знадобиться опонентам Каддафі.

За останніми даними, повстанці втратили контроль над стратегічно важливим портом Рас-Лануф. Нерегулярні озброєні підрозділи не змогли втримати потужний натиск частин лівійської армії, які впродовж останніх кількох днів обстрілювали місто з важкої артилерії та постійно бомбардували з літаків.