Усе через скляну прибудову, яку кілька років тому так і не змогли добудувати через нестачу грошей.

Читайте також: У під'їзді Харкова під побілкою знайшли унікальний малюнок відомого художника

І замість нових картин почали розростатись пліснява та грибок, які є вкрай небезпечними як для будівлі музею, так і для його унікальних експонатів.

Прибудовувати скляний комплекс до Харківського історичного музею почали ще в 2012 році, а вже в 2014 роботи повністю зупинили. Через їхню незавершеність скляний купол перетворився на своєрідну теплицю, яка зараз нищить будівлю.


Прибудова

Під скляним куполом вже в 2013 році мали проходити виставки сучасного мистецтва. Натомість добудувати куб не змогли – забракло грошей. Тож сьогодні, за 5 років, тут розростається пліснява.

Вся вода поступово почала надходити по склу всередину прибудови. Вже видно елементи руйнування кладки і штукатурки,
– заявив заступник директора Харківського історичного музею Віталій Співак.

Усе через те, що куб звели, а вентиляцію не змонтували. Без неї влітку повітря в скляному кубі кипить, а взимку тут мінусові температури. Тож знавцям історії доводиться вручну провітрювати прибудову. Та пліснява – не єдина проблема музею. Над фондами, де зберігають 335 тисяч експонатів, почав протікати недоремонтований дах.

Роботи з реконструкції музею виконали приблизно на 40%. Гроші на ремонт взяли з державного та обласного бюджетів. Але фінансування зупинили, заборгувавши підряднику 14 мільйонів гривень.

Обласні чиновники наголошують, що проект на виділення грошей музею винесуть вже на наступній сесії. І якщо все складеться, і гроші надходитимуть регулярно, то роботи в музеї можуть закінчити протягом року.