Олексій Міллер – "Газпром"

27 мільйонів доларів на рік за право розпоряджатися газовими багатствами Росії. Для Олексія Міллера – голови російської держкорпорації "Газпром" – цього цілком достатньо, щоби впевнено стояти на ногах.

Колишній співробітник Путіна по санкт-петербурзькій мерії цього року вперше очолив перелік найбагатших топ-менджерів Росії. Він володіє величезним будинком на березі Істринського озера у Москві, вартість якого складає 120 мільйонів "зелених".

Також серед активів Міллера – акції "Газпрому" та інших російських держкомпаній. Справжі ж його прибутки суворо засекречені.

Андрій Костін – банк ВТБ

Друге місце посідає глава банку ВТБ Андрій Костін. Його зарплата становить 21 мільйон доларів. Костін, який любить разом із Путіним кожного року кататися на лижах, є неодмінним учасником рейтингу Forbes.

Керуючи зовнішньо-економічною діяльністю Росії, Костін загалом заробив більше 100 мільйонів доларів і це лише зарплата. Гроші Костін охоче вкладає в цінні папери держкомпаній Росії. Та слід головного банкіра не раз помічали серед офшорних фінустанов Кіпру.

Ігор Сєчєн – "Роснефть"

Ігор Сєчєн – близький друг Путіна та колишній замісник глави його адміністрації. Зараз він обіймає посаду керівника держкорпорації "Роснефть" і за минулий рік спромігся заробити аж 17,5 мільйонів доларів. У порівнянні із минулим роком, коли Forbes знайшов у Сєчєна 50 мільйонів доларів, прибутки сильно впали, але це лише на публіку.

Сєчєн сурово заборонив ЗМІ публікувати дані про свою зарплату. Загальні статки глави "Роснефть" – більше 100 мільйонів доларів. Гроші він вкладає у рідну компанію, а також інвестує закордон. Путіну він лояльний не на 100%, а на 200%.

Дивіться повний випуск програми "Вєсті Кремля".