Сонячна електростанція

Світ крок за кроком переходить на відновлювальні джерела енергії. Днями першу секцію найбільшої на планеті сонячної електростанції відкрили у Марокко. Щоб обійти весь майданчик, знадобиться близько двох годин.

Півмільйона параболічних дзеркал, встановлених у пустелі Сахара, фокусуватимуть енергію сонця, нагріваючи воду для парових турбін. У 2020 році, коли електростанцію здадуть в експлуатацію, вона генеруватиме 580 мегават електроенергії. А до 2030-го Марокко планує покрити половину своїх потреб в електриці за рахунок відновлювальних джерел.

"Стояче крісло"

Японці створили спеціальне "крісло", призначене для людей, які змушені весь день працювати на ногах. Archelis — спільна розробка компанії Nitto та дослідників з Університету Чіба.

Стійка конструкція, виконана з вуглепластику, знімає навантаження з ніг у положенні майже стоячи, і при цьому дозволяє пересуватися по кімнаті. "Робоче крісло" не потребує ніяких джерел живлення і воно ідеально підійде, наприклад, для хірургів.

Читайте також: Рідину можна шматувати, питну воду збирають із повітря

Дрон FAROS

Робототехніки з Корейського інституту передових технологій створили для пожежників дрона-помічника. FAROS — вогнетривкий аероробот, який вміє не лише літати, а й пересуватися на колесах, при чому, навіть вертикальною поверхнею.

Лазерний сканер, альтиметр та гіростабілізатор допомагають апарату орієнтуватися у просторі, тепловізор — шукати у задимленому приміщенні осередки займання і людей, які потребують допомоги, а спеціальні арамідні чохли захищають електроніку від перегрівання.