Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я. Найбільший забруднювач міст – старі автомобілі, повідомляють експерти.

Читайте також Діють на випередження: на Березняках у Києві комунальники косили траву під дощем

За словами голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, ситуація у столиці відображає ситуацію із забрудненням атмосферного повітря в усіх населених пунктах України.

Найбільший внесок в забруднення навколишнього середовища і в столиці, і в найменшому районному центрі вносять пересувні джерела – автомобілі. Їхня кількість вже давно перевищує кількість населення,
– відзначила Тимочко.

Який стан екології в Києві: дивіться відео

Також повідомляється, що забруднення довкілля хибно пов'язують із промисловістю. Саме підприємцям активісти та політики-популісти найчастіше висловлюють претензії та спекулюють на цій темі заради власних рейтингів. В Україні навіть виник термін – екологічний тероризм, направлений на шантажування бізнесу. Хоча насправді компанії витрачають мільярди на екологічні модернізації, а до екології підприємств завжди прикута увага.

Небезпечність цього процесу в тому, що реальні екологічні проблеми залишаються без уваги. Екологи та активісти просто не звертають увагу на проблеми, які не приносять прибутку. Тим часом рівні небезпечних речовин у повітрі, зокрема Києва, стабільно у декілька разів перевищують норму.