Їх неоціненний внесок назавжди увійшов у прославлення та популяризацію цього європейського турніру. 24 Канал заглибився в історію Ліги чемпіонів, аби дізнатись, хто із українських футболістів був справжнім жахом для суперників у рамках найпрестижнішого єврокубкового турніру Європи.

Цікаво Від вундеркінда Барси до тріо одноклубників Луніна: найдорожчі футболісти сезону Ліги чемпіонів

Від легенд футболу до сучасних майстрів м'яча – кожен із них доводив, що українці можуть не лише грати на найвищому рівні, а й перевертати хід поєдинків із ніг на голову.

З Lay’s перегляд футболу стає ще яскравішим! Тепер у вас є шанс виграти неймовірні призи. Купуйте чипси з акційним банером "Є Lays? Буде футбол!" і реєструйте коди на сайті promo.lays.ua або в чат-боті у період з 01.04.2025 до 31.05.2025. Один зареєстрований код гарантовано дає доступ до захоплюючої гри "Мессі в Маямі". А ще можна накопичити коди та обміняти їх на унікальний мерч: брендовані шкарпетки Lay’s, скляний келих або передплату Megogo на рік для ще крутіших футбольних вечорів. Більше кодів – більше подарунків від Lay’s!

Андрій Шевченко (Мілан, Динамо, Челсі) – 48 голів

Андрій Шевченко
Андрій Шевченко / Фото Getty Images

Андрій Шевченко – найрезультативніший український футболіст в історії Ліги чемпіонів. На рахунку колишнього форварда 48 голів у 100 матчах найпрестижнішого єврокубкового турніру Європи. Також у свій актив Андрій Миколайович записав 16 асистів (11 м'ячів та 9 гольових передач у 16 кваліфікаційних іграх).

Вперше Шевченко дебютував у Лізі чемпіонів ще у далекому сезоні-1994/1995. Дебют тоді ще форварда київського Динамо припав на принциповий матч проти московського Спартака. Шева отримав 34 ігрові хвилини, але не зумів врятувати команду від мінімальної поразки 1:0.

Натомість наступний матч у рамках останнього, 6 туру ЛЧ, Шевченко відкрив лік своїм голам у цьому турнірі. Футболіст забив гол престижу у ворота самої мюнхенської Баварії. Однак цей гол став для киян єдиним у цій грі – поразка 1:4. Загалом у футболці Динамо забив в ЛЧ 14 м'ячів у 20 зіграних поєдинках. А також 5 голів у 8 матчах кваліфікації до основного раунду змагань.

Довідка! У футболці столичного гранда Шевченко відзначився 15 результативними ударами та 4 асистами у 26 матчах ЛЧ (ще 13 ігор – 7 голів у кваліфікації).

Із сезону-1999/2000 Шева почав забивати в ЛЧ за італійський Мілан. За "россонері" сумарно українець наколотив 29 голів та віддав 10 асистів у 59 іграх у Лізі чемпіонів (це найбільший показник в ЛЧ за один клуб для форварда). Додатково провів ще три зустрічі у кваліфікації (4 голи).

Найменше матчів в ЛЧ провів за лондонське Челсі, куди перейшов влітку 2006 – 4 м'ячі та 2 гольові передачі у 15 поєдинках.

До слова! Шевченко тричі був визнаний найкращим бомбардиром сезону ЛЧ – 1998/1999 (8), 2000/2001 (9) та 2005/2006 (9). Натомість у сезоні-2002/2003 із Міланом став переможцем турніру.

  • У 1997 році оформив легендарний хет-трик у ворота каталонської Барселони. Шевченко допоміг Динамо сенсаційно розтрощити "блаугранас" 0:4.
  • Однак навіть не цей хет-трик став найрезультативнішим для Шеви. У 2005 році форвард відзначився покером (чотири голи) у груповому раунді проти турецького Фенербахче.

Сергій Ребров (Динамо) – 21 гол

Другим українським страйкером в історії Ліги чемпіонів є нинішній наставник збірної України Сергій Ребров – 21 гол та 5 асистів у 43 зіграних поєдинках (плюс 10 м'ячів та 7 гольових передач у 10 матчах кваліфікації). На відміну від свого зіркового земляка Ребров жодного разу не тріумфував в ЛЧ та не здобував звання найкращого бомбардира турніру.

Усі свої матчі у Лізі чемпіонів Сергій Станіславович провів у футболці Динамо Київ. Дебютував у європейському турнірі Ребров у сезоні-1993/1994 – гол у двох матчах (сумарно зіграно 180 хвилин).

Ребров, як і Шевченко, забивав у ворота Барселони. Було це у 1993 році, коли Динамо зустрілось із каталонцями у першому раунді ЛЧ. Сергій Станіславович забив єдиний гол киян у матчі-відповіді, у якому Барса розгромила український колектив 4:1.

Свою найрезультативнішу гру в ЛЧ український футболіст показав у сезоні-1999/2000. Тоді лідер Динамо відзначився 8 голами у 12 матчах (ще 2 м'ячі у 4 кваліфікаційних поєдинках).

Олег Блохін (Динамо) – 11 голів

Щодо Олега Блохіна, то колишній відтягнутий нападник київського Динамо провів у Кубку європейських чемпіонів (таку назву раніше мала Ліга чемпіонів) 43 матчі. У зіграних поєдинках володар "Золотого м'яча-1975" наколотив 11 голів та віддав 16 результативних передач.

У КЄЧ Блохін провів вісім сезонів та став справжньою зіркою футболу. Колишній футболіст стабільно брав участь у щонайменше 4 матчах в одному єврокубковому сезоні.

Найбільш результативним для динамівця став сезон-1986/1987, коли Блохін відзначився аж 5 голами та 3 асистами у 7 поєдинках. Блохін допоміг киянам пробитись до півфіналу турніру, де Динамо прикро вилетіло від Порту.

У тому розіграші КЄЧ українець оформив дубль у ворота турецького Бешикташа (перший матч 1/4 фіналу). Це був перший та єдиний дубль у кар'єрі Олега Блохіна в одному протистоянні у рамках КЄЧ.

Після таких виступів у єврокубках перед Блохіним відкрились двері у європейський клуб. У 1988 році Олег перейшов в австрійський Форвертс. Однак не європейський досвід Блохіна став найпам'ятнішим у кар'єрі українця, а його динамівська кар'єра.

Леонід Буряк (Динамо) – 9 голів

Леонід Буряк, як і Олег Блохін, пограв ще коли Ліга чемпіонів мала назву Кубок європейських чемпіонів. За спиною колишнього центрального півзахисника 27 матчів у КЄЧ, у яких він відзначився 9 голами та 3 асистами. Усі свої поєдинки у єврокубковому турнірі провів за киян.

У дебютному для себе сезоні у КЄЧ-1972/1973 Буряк провів лише одну гру проти мадридського Реала, коли киян розгромили "вершкові" 0:3.

Найбільше зіграв матчів у сезоні-1976/1977 – 8 зустрічей. Цей розіграш КЄЧ став не лише найбільш ігровим для Буряка, а й найщедрішим на забиті голи – 3 м'ячі та стільки ж гольових передач. Легенда Динамо оформив дубль у ворота Партизана та засмутив голкіпера Баварії. Цікаво, що в обидвох поєдинках, коли забивав Буряк, Динамо перемагало – 4:0 та 2:0. Також у грі проти мюнхенського клубу Буряк віддав асист на Петра Слободяна.

Жуніор Мораес (Динамо, Шахтар) – 7 голів

Жуніор Мораес – перший натуралізований українець із Бразилії, який увійшов у цей рейтинг. У минулому нападник пограв за обидва українські гранди УПЛ – київське Динамо та донецький Шахтар.

У біло-синій футболці киян розпочав виступи у 2015 році, коли перейшов із донецького Металурга. Відтоді провів за Динамо два єврокубкові сезони в ЛЧ (2015/2016 та 2016/2017). Сумарно відіграв 13 матчів, у яких відзначився двома голами.

Влітку 2018 Мораес перебрався до іншого гранда УПЛ – донецького Шахтаря. Разом із "гірниками" провів 15 ігор в рамках Ліги чемпіонів, де покращив свою результативність – 5 гольових ударів та 3 асисти. Востаннє брав участь у матчах ЛЧ ще у сезоні-2020/2021.

Є на рахунку натуралізованого футболіста один дубль у Лізі чемпіонів. Мораес забив два голи у матчі проти французького Ліона. Жуніор створив комфортну перевагу донеччанам у два м'ячі. Але по ходу другого тайму Шахтар Паулу Фонсеки розгубив перевагу із 0:2 та розписав бойову нічию 2:2.

На цьому його історія у Лізі чемпіонів закінчилась. Адже у сезоні-2021/2022 Мораес потрапив у заявку "гірників", але так і не зіграв через травму.

Відзначимо! У травні 2024 року Жуніор Мораес повішав бутси на цвях.

Українським уболівальникам Жуніор Мораес запам'ятався отриманням нашого громадянства у 2019 році, виступами за збірну та грандів УПЛ.

Українське дербі у чвертьфіналі ЛЧ-2024/2025

У поточному сезоні Ліги чемпіонів-2024/2025 є лише один українець, який може відзначитись результативними діями. І грає він у лондонському Арсеналі. Мова йде про Олександра Зінченка, який останнім часом непогано покращив свій ігровий тонус та виступи за "канонірів".

Також до чвертьфінальної стадії розіграшу дістався разом із Реалом Андрій Лунін, який добре знає, як це асистувати від власного штрафного майданчика на партнерів по команді.