Перевірка на міцність

Які мобільні пристрої є найбільш крихкими? Американська компанія SquareTrade, що спеціалізується на ремонті та захисті комп'ютерної техніки, провела серію тестів на міцність найпопулярніших девайсів. Десять апаратів кидали з невеликої висоти, перевіряли на стійкість до подряпин та води.

Найкрихкішим сучасним апаратом виявився планшет iPad mini. У тестах він набрав 7,5 балів, що і дозволило йому посісти почесне перше місце в антирейтингу. Слідом за ним - смартфон Samsung Galaxy S4 з результатом 7 балів. Замикає трійку лідерів ще один планшет від Apple - iPad Air (6,5 балів).

Також до антисписку потрапили Galaxy S3 (6,5), iPhone 5с (6), Nexus 7 2012 (6), Galaxy Tab 3 (5,5), iPhone 5s (5,5) та Nexus 7 2013 (5). Десятку замикає смартфон Motorola Moto X (4,5).

За словами SquareTrade, проведені експерименти максимально наближені до реальних умов, тож потенційні покупці можуть узяти результати до уваги.

Найстаріша зірка

Австралійські астрономи виявили найстарішу з відомих сьогодні зірок. За розрахунками науковців, вона утворилася 13,6 млрд років тому! Знаходиться зірка відносно недалеко - у нашій галактиці на відстані 6 тис. світлових років.

У спектрі випромінювання цього світила майже немає заліза - його кількість щонайменше у 60 разів менша, ніж в інших. А це означає, що зірка утворилася невдовзі після Великого вибуху, коли у просторі поширювався лише гідроген, гелій та літій.

Решта елементів Всесвіту почали з'являтися пізніше, відповідно до того, як народжувалися і вмирали покоління зірок. Завдяки цьому і можна судити про вік небесних світил.

На думку астрономів, у Всесвіті можна знайти лише кілька десятків настільки старих зірок.

Гідний суперник

Повітряний хокей тепер можна грати й самому. Іспанський хакер Хосе Хуліо з підручних засобів розробив цілком гідного робота-суперника.

Система зібрана на апаратній платформі Arduino Mega. Значну частину деталей для робота іспанець узяв, розібравши 3D-принтер. Також до конструкції входить камера від PlayStation3. Усе це розмістив на стіл для повітряного хокею.

Завдяки потужному "залізу" та програмному забезпеченню робот здатний передбачати траєкторії руху шайби та відбивати її.

Рівень складності можна змінювати - від новачка до справжнього професіонала.