Група Nasdaq OMX готується зробити конкуруючу пропозицію про купівлю Нью-Йоркської фондової біржі, яка раніше оголосила про об'єднання з німецьким торговим майданчиком.

За інформацією джерела Reuters, Nasdaq розробила план поглинання, який, зокрема, передбачає продаж європейських активів NYSE Euronext - так, лондонська біржа з торгівлі ф'ючерсами Liffeможе перейти у власність IntercontinentalExchange. В результаті об'єднання буде створена супербіржа, яка буде найбільшою за лістингом серед публічних компаній США.

Nasdaq OMX може зробити пропозицію про об'єднання з NYSE Euronext вартістю 12 млрд. дол. вже на цьому тижні. Для фінансування операції компанія має намір продати власні активи на 5 млрд. доларів, а також залучити кредит в консорціуму банків на чолі з Bank of America. Ні біржі, ні Bank of America офіційно таку інформацію не коментують.

Угода щодо об'єднання Deutsche Boerse і NYSE Euronext, яка оцінюється в 10,2 млрд. доларів, була укладена в лютому. У разі її провалу NYSE Euronext доведеться виплатити штраф у розмірі 250 млн. доларів.