Банк випустив меморандум, в якому послався, зокрема, на дев’яту статтю закону "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні". Згідно з нею, всі платіжні системи повинні в обов’язковому порядку погоджувати свої правила з НБУ. На даний момент на території України діють 13 організацій, зареєстрованих таким чином. "Яндекс.Деньги" і QIWI серед них не значаться.

Повідомляється, що платіжні системи також порушили постанову самого НБУ, згідно з якою правом на випуск електронних грошей на території Україні володіють тільки банки, а самі розрахунки мають вестися виключно в гривнях. Банк окремо підкреслив, що використання незареєстрованих платіжних систем також є незаконним як для фізичних, так і для юридичних осіб.

"Компанія не має представництва в Україні і не веде прямої роботи з українськими користувачами. НБУ не забороняє іноземним компаніям надавати послуги в інтернеті українським користувачам", — зазначила прес-секретар "Яндекс.Денег" Ася Мелкумова.

Коментуючи меморандум НБУ, генеральний директор "Яндекс.Денег" Євгенія Завалішина заявила: "Саме тому ми поки не працюємо на території Україні, а тільки розглядаємо можливість це робити. Поки ж ми надаємо послуги російської компанії нашим користувачам, у тому числі, з України".