Завдяки цій технології можна на власні очі оцінити вражаючу велич Риму чи секрети Забороненого міста в Китаї.

Послугу розробила компанія New Tex Demos. Один з її віртуальних проектів - "Відроджений Рим". Більше 7 тисяч зображень відтворюють Вічне Місто періоду Костянтина Великого. Цей прилад дозволяє оглянути старовинне місто на 360 градусів.

“Ми розробили цю модель до найдрібніших деталей для того, щоб ви змогли уявити який вигляд мав Рим у 320 році нашої ери”, - каже продюсер Коул Крумбхольтц.

З розвитком комп’ютерних технологій віртуальні подорожі стають все реалістичнішими. Особливо це знадобиться музеям. Згодом розробники планують зробити віртуальні тури доступними для всіх користувачів Інтернету. До слова, таку технологію вже використовують у стимуляторах для льотчиків. Та на жаль, екран комп’ютера, яким би просунутим він не був, ніколи не замінить реальної подорожі.

Рим - не єдине місто, куди можна здійснити віртуальну подорож. Заборонене місто у Пекіні поблизу площі Тяньаньмень - також серед 3D моделей. Віртуальні технології дозволять вам поринути у атмосферу стародавнього Китаю династій Мінь і Цинь.

“Коли ми вперше почали цей проект, дехто думав, що це вплине на відвідуваність забороненого міста. Але цього не сталося, відвідувачів стало більше”, - каже генеральний директор палацу-музею Ху Чуі.

Заборонене місто розділене на дві частини. Імператори минулого керували нацією з південної частини, або зовнішнього палацу. У Північній частині, або внутрішньому палаці, імператор мешкав зі своєю родиною. Останнього імператора виселили у 1924 році.

Відвідувачі музею можуть спостерігати за тим як чиновники зустрічаються в тронному залі з імператором. Вони можуть спілкуватися один з одним або з сотнями анімованих персонажів на різні теми. Тут ви можете дізнатися все про драконів, імператорські сади чи особливості фен-шую.

Імператорський палац було занесено до списку культурної спадщини ЮНЕСКО у 1987 році. Зараз він - один з найбільш відвідуваних місць у світі. Це створило значні проблеми для розробників програмного забезпечення. Потрібно було розробити програму, яка відповідала б тій епосі та підтримувала багатьох користувачів. Наразі віртуальні світи розраховані на 50-60 відвідувачів одночасно.

Перед розробниками з IBM стоїть завдання збільшити цю кількість до тисяч. Ще б пак - за сотні років свого існування імператорський палац зібрав чимало цікавого для ока допитливих туристів. Споруджували палац впродовж 13 років.

“Переваги віртуальної подорожі - вона дійсно переносить вас у часі. Це дійсно той варіант, коли оживають старовинні хроніки, а ви опиняєтесь у світві, який існував сотні століть тому”, - каже генеральний директор палацу-музею Ху Чуі.

У віртуальному Забороненому місті ви можете обрати один із 6 турів. Проте більшість людей цікавить ознайомча подорож різними місцями палацу.