Це рішення поклало кінець восьмирічному судовому процесу між родичами секретаря Макса Брода та ізраїльською державною Національною бібліотекою, передає "Экономист".

Перед своєю смертю в 1924 році Франц Кафка залишив інструкції, згідно з якими всі його роботи слід було спалити. Однак Макс Брод, найближчий друг письменника, проігнорував його заповіт і опублікував деякі з них.

Світ побачили роботи "Процес", "Метаморфози" і "Замок", які піднесли Кафку на вершину світової літературної слави і принесли йому звання одного з кращих новелістів XX століття.

Макс Брод помер в 1968 році, заповівши спадщину Кафки своєму секретареві Естер Хофф, яка зберігала роботи в своїй квартирі в Тель-Авіві і в депозитних комірках Тель-Авіва і Цюріха.

Читайте також: Учені стверджують, що книга продовжує життя

На сайті Національної бібліотеки повідомляється, що в матеріалах містяться особисті листи Франца Кафки, адресовані Максу Броду, Паризькі щоденники Кафки, нариси, а також багато робіт Макса Брода і його листи Францу.

Національна бібліотека Ізраїлю повідомляє, що документи будуть доступні для широкого загалу, як тільки це стане можливо.