Перш ніж ця функція стане доступною, потрібно оновити мобільний додаток Дія. Про це на брифінгу заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Нагадаємо ЄС готовий приймати українські електронні COVID-сертифікати з 20 серпня

COVID-cертифікати з'являться у Дії

Із 20 серпня Європейський Союз починає приймати українські електронні сертифікати, що містять інформацію про вакцинацію. Відтак, у додатках всіх користувачів Дії з'являться відповідні сертифікати з QR-кодом.

Як розповів Михайло Федоров, станеться це найближчими днями. Спершу мають оновитися додатки смартфонів у App Store і Google Play. Опісля користувач теж має оновити версію на своєму смартфоні.

Уже завантажили оновлення в PlayMarket, AppStore і чекаємо від них підтвердження. Українці, які пройшли повний курс вакцинації, найближчим часом зможуть згенерувати сертифікат в Дії. І подорожувати, не складаючи тестів. Перевірити дійсність документа можна буде по QR-коду,
– розповів Федоров.

Він попередив, що на оновлення може піти від кількох годин до кількох днів. Згодом отримати свій сертифікат зможе кожен охочий. Україна навзаєм визнає сертифікати країн-членів ЄС та інших країн, які приєдналися до ініціативи Digital COVID Certificate.

Як згенерувати сертифікат в додатку Дія

  • В оновленій версії Дії треба натиснути "Послуги" і вибрати "COVID-сертифікат", далі "Отримати сертифікат".
  • Дія.Підписом підписати запит на передачу даних з Електронної системи медичних записів. Це займає лише одну хвилину, генерування підпису відбуватиметься за співставленням із біометрією обличчя у наявних реєстрах.

Надалі у Мінцифрі працюватимуть над отриманням сертифікату через портал Дія на сайті. Це потрібно для тих, хто з тих чи інших причин немає смартфону. Ковідний сертифікат можна буде роздрукувати та отримати QR-код у паперовому вигляді.

Сертифікатів буде два

Як розповів Михайло Федоров, це інновація України: у Дії генеруватимуть одразу два сертифікати:

  1. Щоб подорожувати за межі України.
  2. Внутрішній сертифікат для використання в Україні.

У першому з них буде більше медичної інформації – для того, щоб у Європі могли все ретельно перевірити. У ньому не буде фото користувача.

У внутрішньому – буде менше медичної інформації та наявне фото.

Скільки буде діяти сертифікат

Терміни актуальності прописані відповідно до міжнародних вимог. У більшості країн він буде діяти 180 днів з дня генерації.