В Ізраїлі, безумовно, є на що подивитися, розповідає 24 Канал. У столиці держави – Єрусалимі – тісняться пам'ятки одразу декількох світових релігій: храми, мечеті, синагоги розташовані поряд з широкими бульварами і нескінченними ринками.

Читайте також Природні та рукотворні: людству назвали Сім нових чудес світу

Приваблива країна для відвідування і для пляжного відпочинку, який тут доступний мандрівникам протягом всього року. Не можна не відзначити, що тут розташовані одні з найкращих у світі медичні установи та відоме Мертве море, де можна потурбуватися про своє здоров'я.

Іноді кажуть: "Тель-Авів гуляє, Єрусалим молиться, Хайфа працює". Так коротко можна описати дивовижний Ізраїль. Це компактна та водночас дуже різноманітна країна.

У багатьох людей не завжди є час самостійно організувати поїздку. Унікальна програма "Тагліт" допоможе у цьому та подарує приголомшливу можливість вирушити в десятиденну подорож до Ізраїлю абсолютно безплатно. Учасники зможуть з головою поринути у всі барви та таємниці цієї теплої країни, а також скуштувати смачні страви, які полюбилися у всьому світі. Для тих, хто відчуває, що час змінити умови, "Тагліт" – це прекрасна пропозиція для відкриття сезону мандрівок.

Чому варто поїхати до Ізраїлю разом із "Тагліт"

Мета проєкту "Тагліт" – щоб молодь єврейського походження з усього світу мала шанс розкрити свою національну ідентичність, з'їздивши до Ізраїлю і подивившись на нього з різних боків – від історичних пам'яток до сучасності. "Тагліт" дарує 10 безплатних днів, але з деякими умовами.

  1. Для участі в програмі потрібно мати єврейське походження. Хтось із батьків, бабусь чи дідусів повинен мати єврейське коріння. Якщо потенційний учасник програми вже був в Ізраїлі раніше, це не буде проблемою. Претендувати на поїздку не можуть лише ті, хто прожив в країні понад три місяці або має громадянство Ізраїлю.
  2. У подорож можуть вирушити молоді люди від 18 до 27 років.


Вирушити у подорож до Ізраїлю можуть молоді люди, які підходять за умовами програми / Фото "Тагліт"

Чи безпечно зараз подорожувати в Ізраїль

Попри те, що Ізраїль, як і раніше, залучений до конфлікту, що триває, "Тагліт" проводить свої поїздки в постійній координації з ЦАХАЛ (Армія оборони Ізраїлю) і Службою тилу. "Тагліт" бачить безпеку учасників своїм пріоритетом і вносить необхідні зміни до маршрутів подорожей, але мандрівники зможуть насолодитися красою Єрусалима, Тель-Авіва, Масади, Мертвого моря, Галілейського моря, Хайфи і Середземноморського узбережжя.

"Тагліт" проводить свої поїздки з 1999 року і має великий досвід складання безпечних і захопливих подорожей навіть під час конфліктів. Уже цього року, з 4 січня 2024 року на програмі побувало понад півтори тисячі учасників із різних країн.

Що цікавого підготував "Тагліт"

Ізраїльська історія – це тисячі років, місць, подій та легенд. Все це можна вивчати роками. Організатори програми підготували маршрут, який включає найяскравіші місця та пам'ятки, що легко можна встигнути відвідати за 10 днів.

Мандрівники можуть дізнатися, що є в країні, як збирають в пустелі по два врожаї фруктів на рік, як вміють розважатися, як ніде на Близькому Сході. "Тагліт" пропонує незабутню поїздку для української молоді з єврейським корінням. Під час подорожі планується відвідування наступних локацій:

Стіна Плачу в Єрусалимі

Віра в диво і сьогодні приводить сюди людей з усіх куточків світу. Варто відвідати головну святиню в іудаїзмі та одну з найвідоміших релігійних пам'яток Ізраїлю, яку може побачити не тільки вірянин, але і будь-хто охочий. Вважається, що частина подій, описаних в Старому завіті, книгах, священних для іудеїв і християн, відбувалася саме на Храмовій горі, яку кільцем оточувала Стіна.

Не менш священним є це місце і для мусульман. Нагорі, на місці Першого Храму, зараз розташована третя за ступенем значущості святиня – мечеть Купол Скелі, всередині якої є камінь, який виступає. Вже дві тисячі років паломники з усього світу приходять сюди помолитися.


Мандрівники відвідають визначні місця Ізраїлю / Фото "Тагліт"

Тель-Авів – Яффа

Це столиця середземноморських насолод. Тут зібрані таємниці стародавньої Яффи, світські плітки, музейні скарби, розкішний пляжний відпочинок, вечори в Будинку опери, ночі в секретних барах. Звідси ніхто не поїде розчарованим.

Ринок Махане Ієгуда

Розкішний єрусалимський ринок "Махане Ієгуда" (Табір Ієгуди) розкинув строкаті ряди між вулицями Яффо і Агріпас. Це найстаріший ринок країни, заснований у 1887 році. Він засліплює фарбами, зводить з розуму пряними ароматами, приголомшує звуками багатоголосого натовпу – одним словом, це східний базар у всій своїй красі, не відвідавши який не можна скласти повного уявлення ні про місто, ні про країну, ні про народ.

Музей Ізраїлю

Разом з програмою "Тагліт" також є можливість відвідати один із найважливіших музеїв країни, в якому зберігаються знамениті Сувої Мертвого моря, а також є велика колекція іудаїстського та європейського мистецтва. Тут понад 500 тисяч експонатів! Музей Ізраїлю в Єрусалимі славиться величезною колекцією археологічних знахідок, об'єктів етнографії, а також шедеврів єврейського народу та світового мистецтва.


Поїздка з "Тагліт" подарує неймовірні враження / Фото "Тагліт"

Меморіал Голокосту Яд ва-Шем

Національний меморіал Катастрофи і Героїзму на Горі Пам'яті в Єрусалимі – це найбільший музей Голокосту у світі. Варто бути готовими до глибокого душевного потрясіння, без якого неможливо зрозуміти Ізраїль і усвідомити силу єврейського народу, який по-справжньому вміє пам'ятати.

Бахайські сади в Хайфі

Гідний претендент на звання восьмого дива світу – це сади в Хайфі, які висять, – місце паломництва послідовників бахаїзму. 19 зелених терас від Храму Баба по схилу Кармель до Середземного моря. Це унікальне місце з особливою аурою. Його головне завдання – змусити відвідувача подумати, що це місце незвичайне, у ньому є щось особливе.

Мертве море

Де можна читати книгу, лежачи на хвилях, як на дивані? А від душі натертися грязями, щоб при цьому ще й похвалили за ведення здорового способу життя? За легендою, Мертве море було притулком для короля Давида. До того ж це один із перших курортів у світі, а також постачальник великої різноманітності продуктів – від бальзамів для єгипетської муміфікації до всіляких добрив. Мертве море – це той випадок, коли приємне так легко поєднати з корисним.

Фортеця Масада

Тут збереглися історичні декорації: триярусний Північний палац Ірода, лазня з мозаїчною підлогою і фресками на стінах, скельні резервуари з водою і синагога. Сьогодні саме тут ізраїльтяни приймають військову присягу: "Масада більше не впаде!".

Махтеш Рамон

Стояти на краю найбільшого ерозійного кратера у світі – про це можна розповідати друзям нескінченно. Це геологічний феномен. Махтеш Рамон виник близько 200 мільйонів років тому через вітри і дощі. Тут є центр відвідувань, оглядовий майданчик і обсерваторія. Можна заскочити й на ферму альпак – вона розташована майже біля кратера.


Українці мають можливість поїхати на "Тагліт" цього літа з Європи / Фото "Тагліт"

Окрім таких дивовижних пам’яток, Ізраїль може похвалитися смачною кухнею, в якій поєднуються східні традиції цих місць і рецепти, які привезли з собою євреї з діаспор з усього світу. І це ще не все! "Тагліт" приготував багато сюрпризів, які залишаться у спогадах назавжди.

Тож варто скористатися унікальною можливістю, яку "Тагліт" створив спеціально для українців – поїхати на "Тагліт" цього літа з Європи. Будуть вильоти з Польщі, Німеччини, Швеції, Кіпру та Еміратів.

З ким поїхати на "Тагліт" з України

Єдині офіційні партнери проєкту в Україні наразі – це представники студентської організації Hillel CASE. Ізраїль займає особливе місце в житті Hillel CASE, а програма "Тагліт" є головним інструментом, який допомагає Гілелям в різних містах України встановити міцний духовний зв'язок студентів з Ізраїлем, що, своєю чергою, є одним із головних завдань організації.

З 2009 й по сьогодні понад 4 тисячі студентів організації відвідали Ізраїль у рамках цього унікального проєкту. Також для всіх учасників проєкту Hillel CASE проводить спеціальні програми та семінари до та після поїздки.