Якщо ситуація в країні складна – жорсткий карантин потрібно вводити, проте економіка локдауну не витримає. Про це в ефірі 24 каналу повідомив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Актуально Деяких керівників звільнив би вже сьогодні, – Степанов про перевірку лікарень Житомира

Мер міста зауважив, що бізнес, який готувався до новорічних свят, буде мати величезні збитки і 8 тисяч гривень не зможуть компенсувати втрати.

Також міський голова Житомира зазначив, що локдаун треба було вводити з початку грудня, як це зробили у Європі. Наразі відповідні обмеження не є ефективними в Україні, адже люди їх не дотримуються, сказав він.

Рішення щодо карантину вихідного дня

Сергій Сухомлин зазначив, що локдаун вихідного дня – цілком незрозуміле рішення, яке не дасть ніяких результатів. Він був категорично проти відповідних обмежень у вихідні. Водночас Сухомлин повідомив, що статистика щодо захворюваності на добу у місті – викликає багато запитань.

Ми зробили тестування серед працівників усіх шкіл Житомира. Виявилось, що 40% людей або перехворіли, або вже хворіють – і це набагато більше, ніж офіційна статистика,
– сказав мер міста.

За його словами, беручи до уваги відповідні цифри, розрахунки та рішення місцевої влади, ймовірно, були б зовсім іншими.

Ймовірний локдаун в Україні: коротко

  • 30 листопада в Офісі Президента відбулася нарада, де чільник МОЗ Максим Степанов озвучив пропозицію ввести карантин з 2 січня, щоб дати підприємцям "закрити рік".
  • Водночас у ЗМІ з'явилась інформація, що карантин планують ввести з 23 грудня по 15 січня.
  • У листопаді уряд запровадив карантин вихідного дня через сподівання уникнути повного локдауну.
  • Очільник фракції "Слуга народу" Давида Арахамії розповів, що в уряді ведуть перемовини щодо запровадження "інтелектуального" локдауну.