За даними видання, виробник MBDA розраховує, що навчання українських військових займе близько 3 місяців. Прогнозують, що потрібно ще більше часу, перш ніж ЗСУ зможуть розгорнути ракети, навіть якщо процес навчання прискорять.

Дивіться також Танки Abrams уже в Україні та захист Одеси: Зеленський розповів деталі важливої наради

Адже програмування цілей Taurus має відбуватися в Україні. Малоймовірно, що це робитимуть солдати Бундесверу з політичних міркувань.

Депутат Бундестагу від Вільної демократичної партії Маркус Фабер розкритикував уряд, вказавши на те, що перший запит на отримання ракет Київ надіслав більш як 4 місяці тому, і цей час можна було б використати для успішного завершення навчання.

"Аргументи канцлера Олафа Шольца щодо зволікання тепер не мають сили. Здоровий глузд диктує, що Taurus потрібно доставити (в Україну) негайно", – закликав він.

Що відомо про передачу Taurus Україні

  • 11 серпня Der Spiegel повідомив, що уряд Німеччини вивчає можливості надати Україні крилаті ракети Taurus найближчими місяцями.
  • Наразі припускають, що мова може йти про десятки ракет цього типу. Припускають, що їх кількість має сходитися з кількістю британських Storm Shadow та французьких SCALP, які вже є і використовуються.
  • Ракети ATACMS і Taurus зможуть підсилити боєздатність українських захисників. Якби відповідне постачання відбулося на початку повномасштабної війни, то зараз ситуація на фронті мала б інакший вигляд.