Однак бар'єрів для людини в інвалідній колясці все ще чимало. Допомогти знайти "безперешкодні" заклади вирішили німецькі винахідники. Вони розробили інтерактивну карту Wheelmap, на якій позначили будівлі, вокзали і туалети з пандусами. Мапа доступна на сайті проекту та у вигляді однойменного додатка для iPhone. Мобільний варіант автоматично визначає місцезнаходження власника смартфону, генерує карту місцевості та список будівель.

"Проект Wheelmap має дві мети. По-перше, ми хотіли створити щось на зразок помічника-навігатора для людей з обмеженими можливостями і дозволити їм обмінюватися інформацією про рівень пристосування окремих будівель до їхніх потреб. По-друге, ми прагнемо вмотивувати власників закладів, куди наразі не можна заїхати на візку, піти нам на зустріч", - каже ініціатор проекту Рауль Краутхаузен.

Об'єкти на карті пофарбовані в зелений, жовтий, червоний або сірий. Ці кольори відповідають рівню адаптації будівлі до потреб інвалідів. Зеленим, до прикладу, позначені повністю "безбар'єрні" заклади. Жовта іконка означає, що на вході є невелика сходинка і може не бути спеціального туалету.

Червоний - об'єкт абсолютно не пристосований для інвалідів, сірий - даних про будівлю немає взагалі. До речі, надати інформацію про невідомий об'єкт може будь-який інтернет-користувач.

"Програма створена на основі OpenStreetMap - відкритого картографічного ресурсу. Загалом вона нагадує Google Maps, але принцип роботи більше схожий на "Вікіпедію": право доповнювати і редагувати має будь-який зареєстрований користувач. Не обов'язково бути комп'ютерним спеціалістом чи картографом, достатньо просто знати свій район. Позначена локація миттєво з'являється на карті і її можуть бачити всі", - каже ініціатор проекту Рауль Краутхаузен.

Щодня базу даних Wheelmap поповнюють сотні користувачів. І хоча офіційна презентація проекту відбудеться лише у 2012 році на Параолімпійських іграх, програмою вже активно користуються за межами Німеччини, зокрема й в Україні. А інтерфейс сайту перекладено шістьома мовами.