Страшні руйнування та люди на вулиці

Озан Ділавер у коментарі 24 каналу розповів, що в ізмірському районі Борнова стихія зруйнувала все – щонайменше 17 будівель. Наразі триває рятувальна операція.

До теми Потужний землетрус сколихнув Туреччину та Грецію: є жертви та поранені – моторошні відео, фото

Це було якесь божевілля. Землетрус тривав лише 15 секунд. В Ізмірі постраждало багато будинків, але здебільшого це були не такі нищівні пошкодження,
– зазначив Озан.

Чоловік додав, що внаслідок стихії більшість людей опинилися фактично на вулиці – майже всі перебувають у місцевих парках. Дехто повертається додому, але лише, щоб взяти ковдру, і після цього повертаються надвір. Цілком імовірно, що більшість місцевих жителів ночуватимуть просто неба.

Закрите місто, багато жертв і ризик ще одного цунамі

За словами Илгим Четін, зараз Ізмір закрито на в’їзд і на виїзд. Тим часом, місцева влада зробила проїзд безкоштовним і відкрили міські зелені зони (парки, сади тощо) задля того, аби там змогли переночувати люди. Також жителі міста збираються проводити ніч у машинах і наметах.

Дівчина каже, що за останніми даними відомо про щонайменше 19 жертв і понад 400 потерпілих. Зруйновано приблизно 100 будівель (імовірно, мовиться про весь Ізмір – 24 канал).

Все ще тривають афершоки (поштовхи після основного землетрусу). Також існує ризик ще одного цунамі. В місті – паніка та страх. Ми ніколи раніше такого не переживали,
– зауважила Илгим.

Зверніть увагу Слідом за землетрусом Туреччину накрило цунамі: фото, відео

Головне про землетрус у Туреччині та Греції

  • Епіцентр землетрусу залягав у Егейському морі біля берегів Туреччини (провінція Ізмір). Його магнітуда становила 6,6. Водночас Європейський середземноморський сейсмологічний центр (EMSC) присвоїв землетрусу магнітуду 7 балів.
  • За останніми офіційними даними, відомо про щонайменше шістьох загиблих і 607 поранених. Водночас понад 70 людей рятувальники вже витягнули з-під завалів. Однак, багато хто ще продовжує під ними перебувати.
  • Землетрус спровокував цунамі, яке накрило турецькі міста Сеферіхісар і Ізмір. У результаті там затопило вулиці приблизно на метр.
  • Сильні підземні поштовхи відчували не тільки в Туреччині, але і в Греції. Тут землетрус викликав руйнування на острові Самос. Стихія тут забрала життя як мінімум чотирьох людей: загинули юнак і дівчина.
  • Окрім того, щонайменше восьмеро людей отримали поранення різного ступеня важкості. Вони перебувають у госпіталях.
  • Співчуття турецькому та грецькому народам уже висловив Президент України Володимир Зеленський. Також про підтримку та допомогу країнам заявили керівники ЄС і НАТО.