В Росії – епідемія. Лише за минулу добу померло більше п'яти десятків людей. І це – не межа.

Усі жертви проживали в Іркутську в одному районі. Причина смерті – фальсифікат концентрату для ванн "Бояришнік". Замість етилового спирту, як було написано на етикетці, туди додавали метиловий. А також антифриз.

Настоянка глоду, яка стала причиною смертей жителів Іркутська, до сьогоднішнього дня вільно продавався в будь-якому магазині. 250-грамова пляшка коштувала від 20 до 30 рублів. А найдешевша пляшка горілки – 199 рублів. Тому зрозуміло, серед яких верств населення настоянка користувалась популярністю.

Читайте також: П'яний житель Красноярська підпалив церкву через відмову впустити його на службу

Поки російський Кабмін спішно міняє закони, а з продажу вилучають отруту, слід розуміти – проблемі з настоянкою глоду та її аналогами – не один рік, і не одне десятиліття. Лише в 2004 році У Республіці Комі від отруєння настоянкою померло понад 300 людей.

З року в рік смертність зростала. І в 2015 в Росії від отруйних хімікатів, який продавали під виглядом лосьйонів, загинули 15 тисяч людей. Як населення середньостатистичного райцентру.

Причина все та ж – бажання наживи. В тому самому 2015 році ринок сурогату, лише за офіційними даними, склав більше 3,5 мільярдів рублів. За неофіційними – може в двічі, а то і втричі перевищувати цей показник.

І незважаючи на смерті і заборони, росіяни продовжують пити отруту. Бо дешево, та й інакше не можуть.

Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться за посиланням.