Nexus 5

Компанія Google представила новий смартфон - Nexus 5. Як і попередника, новинку розробили спільно з LG.

Це найтонший і найшвидший із смартфонів Google, а його маса - 130 г.

Апарат отримав 5-дюймовий FullHD-екран зі захисним склом Gorilla Glass 3. За швидкодію відповідає потужний 4-ядерний процесор Qualcomm Snapdragon 800 з частотою 2,26 ГГц та 2 Гб "оперативки".

Nexus 5 оснащений двома камерами - фронтальною на 1.3 Мп і тильною на 8 Мп. Остання запозичила систему оптичної стабілізації LG Innotek у смартфону LG G2, яка, з-поміж усього, покликана компенсувати тремтіння рук на відеозаписах. Також камера здатна висвітлювати тіні, приглушувати бліки, робити кругові панорами і чіткіші зображення вночі.

Покращити або просто обробити фотографії дозволяють стандартні додатки: Auto Awesome та Auto Backup.

Працює смартфон під управлінням нової операційної системи Android 4.4 KitKat.

Офіційні продажі Nexus 5 в Україні розпочнуться наприкінці місяця. За смартфон з 16 Гб проситимуть 4444 грн, а за 32-"гігову" версію - 4777 грн.

Android 4.4 KitKat

Разом з анонсом флагманського смартфона Nexus 5 компанія LG офіційно представила й нову операційну систему - Android 4.4 KitKat.

Серед основних нововведень - оптимізація зі слабенькими смартфонами. Тепер Android нормально працюватиме з апаратами, в яких лише 512 Мб оперативної пам'яті.

Також розробники покращили голосове управління і "дзвонилку". Останню навчили автоматично сортувати контакти залежно від того, як часто ви їм телефонуєте чи пишете.

Варто відзначити і можливість приховати кнопки у повноекранному режимі, а додаток Hangouts тепер об'єднує SMS, MMS, миттєві повідомлення Google Talk та відеодзвінки через інтернет.

Ще одна цікавинка, доступна лише для Nexus 5, - режим низького енергоспоживання при прослуховуванні музики. За словами розробників, у ньому смартфон може пропрацювати до 60 годин.

Нову операційну систему вже з коробки отримають покупці Nexus 5. А от офіційно оновитися спершу зможуть власники четвертого, сьомого та десятого "Нексусів", а також користувачі HTC One і Samsung Galaxy S4 Google Edition.