Раїсі очолюватиме організацію впродовж 4 років. Його роль буде переважно церемоніальною. Повсякденним управлінням Інтерполу займатиметься генсекретар Юрґен Шток.

Читайте також На Чернігівщині затримали іноземця, якого понад рік шукав Інтерпол

Раніше Раїсі був членом виконавчого комітету Інтерполі. Він планує працювати над модернізацією організації.

Проти нового очільника Інтерполу подали до суду у 5 країнах

Через призначення Раїсі обурилися правозахисні організації та Європарламент. Троє дипломатів вже написали листа главі Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, щоб попередити про наслідки такого рішення.

Обрання генерал-майора Аль-Раїсі підірве місію та репутацію Інтерполу та серйозно вплине на здатність організації ефективно працювати за призначенням,
– мовиться у листі.

Проти Раїсі відкрили кримінальні справи у щонайменше 5 країнах. Його звинувачують у тортурах, зокрема у Франції та Туреччині, де проходили вибори.

За даними видання, чоловік очолив організацію після "щедрого фінансування Інтерполу з боку ОАЕ", штаб-квартира якого розташована у французькому Ліоні.

Раїсі катував політичних в'язнів

Як пише Euronews, Раїсі пов'язують із тортурами високопоставлених політичних в'язнів в ОАЕ:

  • дисидента Ахмеда Мансура,
  • британського вченого Майкла Хеджеса, якого у 2018 році звинуватили у шпигунстві та засудили до довічного ув'язнення.

Пізніше Хеджеса помилували, але Мансур досі залишається за ґратами.

Що відомо про Інтерпол

Це міжнародна організація, яка займається пошуком певної людини та допомагає поліції. Її заснували ще у 1923 році. До складу входять 194 країни світу, які фінансують організацію на суму 59 мільйонів доларів щороку. За розміром Інтерпол – друга міжнародна міжурядова організація після ООН.
Джерело: Вікіпедія