Система пожежогасіння

"Розумна" система, яка вбереже дім від вогню та потопу. Automist Smartscan — розробка британської компанії Plumis.

Ця роботизована система пожежогасіння у випадку тривоги не розбризкує воду навкруги, а скеровує струмінь точно на полум’я.

Рухома голівка з інфрачервоним датчиком, яка міститься у вмонтованій у стіну панелі, контролює приміщення та визначає місце займання.

Коли осередок вогню визначено, вмикається подача води. Британська розробка якісно відрізняється від сучасних систем, які вимикаються рятувальниками і навіть у випадку невеликої пожежі встигають до їх прибуття добряче намочити увесь дім. Наразі Automist Smartscan перебуває на стадії випробувань у США та Великобританії.

Міні-проектор від Sony

Sony готує до виходу на ринок портативний короткофокусний проектор. Нова бюджетна модель ідеально підійде для дому: компактний пристрій дає змогу з невеликої відстані проектувати на стіну чи іншу поверхню зображення діагоналлю від 22 до 80 дюймів, з роздільною здатністю 1366×768 пікселів

Модулі Wi-Fi та Bluetooth дозволяють керувати та транслювати зображення з мобільних пристроїв. Передбачений також роз’єм HDMI.

Вбудований акумулятор обіцяє до 2 годин автономної роботи. У Японії новинка від Sony з’явиться у продажу в лютому, вартістю 800 доларів США в еквіваленті.

Штучний інтелект

Спеціальний алгоритм від Google виграв у чемпіона Європи 5 з п’яти партій Го — стародавньої настільної гри китайців. Програму AlphaGo розробила "дочка" інтернет-пошуковика компанія DeepMind.

Крім традиційного методу підбору оптимального варіанту, нейромережу "вчили" грати в Го на прикладі реальних партій.

Програма опрацювала загалом 30 мільйонів комбінацій, виробивши у такий спосіб аналог інтуїтивної гри, притаманної людині.