Директорка з маркетингу та комунікацій Vivat Катерина Аврамчук повідомила в ефірі 24 каналу, що спочатку говорили про 3,5 тисячі нових книг, однак цього виявилось дуже мало.

Цікаво "Справа Василя Стуса": що варто знати про книгу, яку суд заборонив через Медведчука

"Той наклад, який ми додруковуємо і про який всі говорять – станом на 19:00 вже закінчився. Те, що ми планували додрукувати – вже немає в наявності", – сказала Аврамчук.

Ми збільшили наклад – сумарно дозамовили 15 тисяч книжок,
– розповіла директорка з маркетингу та комунікацій Vivat.

За її словами, наразі питання лиш у завантаженості друкарень. "Книжка має відлежатись для того, щоб вона не розклеювалась і не розпадалась. Тому з урахуванням всього було прийнято рішення про додатковий наклад у 15 тисяч книг", – підсумувала Аврамчук.

Які зміни будуть у новому накладі книги

Книги, які додрукують, вийдуть у тому ж вигляді, в якому написав автор.

Ми маємо 30 днів до моменту подачі апеляції для того, щоб розповсюджувати книгу в тому вигляді, в якому вона була написана. Жодних правок ми не вносили,
– сказала представниця видавництва.

Однак є один нюанс – на форзаці книги видрукують рішення суду. "Ми хочемо, щоб читачі знали, що відбувалося – це додаткова цінність книги для них буде", – наголосила Аврамчук.

кіпіані медведчук суд стус
За що судився Медведчук / Інфографіка 24 каналу

Суд щодо книги Кіпіані: коротко

  • Книгу "Справа Василя Стуса" надрукували у травні 2019 року. Автором є Вахтанг Кіпіані, він написав про суд над Стусом та його скандального адвоката Віктора Медведчука – його звинуватили у порушенні адвокатської етики.
  • Річ у тім, що Медведчук нібито визнав провину Стуса. Водночас сам Стус її не визнавав.
  • Медведчук не згідний з такою заявою та почав судитися з автором книги одразу за кілька місяців після її друку.
  • Медведчук заявляв, що проситиме суд, аби розповсюдження книги заборонили. За його словами, у книзі є "висловлювання, які не відповідають дійсності і принижують його гідність".
  • 19 жовтня 2020 року Дарницький суд Києва оголосив рішення, згідно з яким Медведчук переміг у справі.