Українці в "кролико-котовому" 2011-тому більше шукатимуть ознак все ж таки кота. Адже кіт з давніх-давен асоціювався з незалежністю, плодючістю та довгим життям. Тож фаворита визначено.
Українські політики також воліють асоціювати наступний рік не з симпатичним, але боязким Кролем, а з Котом - кажуть, так надійніше.
“Для мене все-таки ближче котик”, - каже народний депутат Олександр Єфремов.
”Ну, Єфремов мабуть справді котик? це видно на всіх його інтерв’ю. У мене, що кролик, що коти не підходить - у мене на ту всю скотину алергія”, - каже народний депутат Тарас Чорновіл.
”Мені і кролики подобаються - бо я з села і котики - у мене їх зараз опинилося троє і всі приблудні”, - каже народний депутат Ярослав Сухий.
Мистецьку спільноту теж надихають герої-2011. Аби кіт з кролем не заблукали і не полаялися - у Києві їх помістили поруч - на Пейзажній алеї у центрі міста. Скульптор Костянтин Скретуцький, хоч і народився у рік Собаки, проте справжній котолюб.
”Ну коти, це такі образні тварини настільки багатогранні і настільки не схожі на всіх інших. Вони поряд з людиною, вони дарують посмішку і всілякі теплі шубки. Ось! Це супровідні персонажі міста , ну і основне – це моя улюблена тварина”, - каже скульптор Костянтин Скретуцький.
У скульптора є ще кілька кото-творінь. Зокрема дерев’яний котик біля Золотих воріт "виліз на дерево" у 2008 році. А неподалік зручно вмостився на дереві екзотичний котик з пластикових виделок. На це зубчасте диво, за словами автора, пішло 600 виделок і тиждень роботи.
Та не лише новими котами може порадувати столиця - на тих же Золотих воротах вигнув спинку загальновідомий кіт Пантюша - за легендою саме так звали улюбленця власника ресторану навпроти, який загинув під час пожежі. Тепер його бронзового двійника полюбляють туристи й діти. Котика вилили з металу і мешканці житлового будинку біля Львівської площі - і посадили охороняти комин та спокій у домі. А от зелений асиметричний будинок на вулиці Гоголівській охороняють аж дві білі киці. Будівлю зведено ще на початку минулого століття - відтак ці пухнастики - одні з найдосвідченіших у столиці.
Полюбляє котиків і українська молодь. Та на заміну Тому та Лепольду з дитинства прийшли нові інтерактивні кумири - так звані КОте. Завдяки інтернету та креативному підходу - Коти ХХІ століття не лише пухнастики, а й мотиватори. Або ж - демотиватори.