Щойно зустрівся з тими, кого вже давно не бачив, емоцій не стримував. Владика впевнений, що лише власним прикладом зможе донести до людей Боже Слово. Тому, й служіння його як Блаженнійшого, повинно бути мудрим і жертовним.

“Покірним, і так само, я думаю, з великою увагою до людей, до людської особи, бо церква покликана ту особу привести до Бога і відкрити їй життя вічне”, - каже обраний Глава Української Греко-Католицької Церкви Владика Святослав (Шевчук).

“Людина від Бога, священик від Бога. То є, як кажуть, людина повністю віддана Богові і тому він буде служити Богові і Україні”, - каже мешканка м. Стрий Надія.

На церковному троні нічого суттєво міняти новий предстоятель не планує. Головне - зберегти те, чого вже досягли.

“Я думаю, що треба розвивати, бо я фактично стояв поруч з Блаженнійшим Любомиром, коли ми закладали ті зміни, які сьогодні ви бачите. Зокрема, щодо нашої відкритості до мас-медійного простору. Це ця була політика, яку ми з Блаженійшим започаткували ще в 2005-му році. Тому - тільки продовжувати”, - каже обраний Глава Української Греко-Католицької Церкви Владика Святослав (Шевчук).

У цьому домі майбутній патріарх УГКЦ народився і зростав до зрілого віку. Батько - радіоінженер, мати - музикант. В такій освіченій та релігійній родині й виховувався Владика Святослав Шевчук. Тут і його улюблена бібліотека. Звідки син не приїжджав, каже мати, звідусіль привозив книжки.

“Він знає іспанську, англійську, польську, старослов’янську, читає вільно, грецьку мову знає, італійську мову”, - каже мама Віра Шевчук.

Рідні коли дізналися, кого ж обрали новим патріархом УГКЦ, були шоковані.

“Ту реакцію не можна передати словами. Я ще до сьогодні не розумію того... ми не чекали того”, - каже батько Юрій Шевчук

“Він є українець. Він є патріот. У нас дуже багато є його кептариків, вишитих сорочок”, - каже мама Віра Шевчук.

“То люди дарували. Люди, які бачили цінували його любов до українського, любов до культури, до неньки України”, - каже брат отець Всеволод.

Усі, крім мами, збираються у неділю до Києва на інтронізацію нового глави української греко-католицької церкви.