Обшуки відбулися вдень 17 жовтня на вулиці Старознесенській. Саме там розташовані офіси компанії "!Фест".

Зверніть увагу 7 років для чиновниці Львівської міськради: СБУ ліквідувала нові "ухилянтські схеми"

Що кажуть у БЕБ

Згодом у БЕБ прокоментували обшуки й заявили, що викрили схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Там наголосили: мовиться про холдинг, до якого входять: 60 ресторанів та торгових точок.

Вдалося встановити, що приблизно 2000 співробітників отримували зарплату двома частинами: офіційно (зі сплатою всіх необхідних платежів) – мінімальну та неофіційну.

Задля виплати останньої кожен співробітник під час прийому на роботу оформлював до картки для виплат заробітної плати дублікат, який передав до відділу кадрів,
– мовиться у повідомлення.

На "неофіційну" зарплата надходила раз на місяць – два. Так компанія ухилялася від сплати:

  • військового збору;
  • Єдиного соціального внеску;
  • ПДФО.

За попередніми даними, мовиться про збитки у розмірі понад 50 мільйонів гривень.

Позиція "!Фест"

У компанії заявили, що люди в камуфляжі увірвались на територію центрального офісу, що розташований на !FESTrepublic, заблокували всі в'їзди та входи, паралізувавши роботу фірми.

Також у "!Фест" зазначили, що силовики почати публікувати фото грошей та печаток, які було виявлено внаслідок обшуку. Власне, це те, з чим працює бухгалтерія.

Конфіскат внаслідок обшуку !FESTrepublic / Фото БЕБ

"Операція проводилась заради того, аби викрити схему, яку вони вважають незаконною, проте за якою працює вся ресторанна галузь країни? Ба більше, мабуть, не лише ресторанна, а й ІТ-галузь і безліч інших", – виправдались у компанії.

Водночас мер Львова Андрій Садовий став на захист компанії. Він написав, що люди зі зброєю у формі мають приходити до терористів, а не підприємців, що, ймовірно, порушили закон. За його словами, це "шоу" було зовсім недоречним в теперішній час.