Зробити покупки і не спустошити гаманець з кожним днем стає все складніше. Їжа дорожчає нестримно. Спочатку стрибнула в ціні горезвісна гречка, потім різко подорожчали яйця. А останнім часом головною темою розмов українських хазяйок стали ціни на овочі. Вони в Україні вже удвічі дорожчі, ніж у Європі. Але незважаючи на складну ситуацію, Україна експортувала овочі аж до квітня. Зокрема до Росії, що найбільше постраждала минулого року від посухи. Коли український борщ подешевшає - читайте у журналі “Weekly.ua” у статті “Інфляція в борщі”.

Українська сторона неодноразово наголошувала на тому, що у зв'язку з подорожчанням нафти майже вдвічі, ціна на газ для України стає "просто непідйомною", навіть з урахуванням “Харківської угоди”. У Кабміні сподіваються підписати нову газову угоду з Росією влітку цього року. Втім, навіть згода на перегляд формули ціноутворення, якщо вона буде отримана, розглядатиметься "Газпромом" як істотна поступка. Чим пожертвує Україна заради дешевого газу - дізнайтеся на сторінках “Україна Бізнес Ревю” у роботі “Газові переговори. Раунд другий?”.

Уряд підвів риску під змінами до Податкового кодексу. Якщо документ пройде горнило Верховної Ради та стіл Президента, то малому бізнесу обіцяють деяке полегшення - пише “Україна молода”. Принаймні для вітчизняних товаровиробників. Останні віддаватимуть державі за реалізацію продукції власного виготовлення не 3 і 5%, як це відбувається нині, а вдвічі менше. Таким чином, влада сподівається, що це нововведення поставить загорожу від домінування імпорту на українському ринку. Назагал же навіть неозброєним оком видно, що більшість пільг, які сьогодні пропонує уряд, - це всього лише скасування деяких “драконівських” норм Податкового кодексу Миколи Азарова. Детальніше у матеріалі “Індульгенція до виборів”.